Polska, Francja UE chce zwiększyć produkcję szczepionek – pierwsze wiadomości

Moraweki i Macron wezwali do sprawiedliwej dystrybucji szczepionek. Ogłoszenie zostało ogłoszone przed ich rozmowami w środę w Paryżu.
Lessek Simaski / BAP

Premier Polski Matteo Moraveki i prezydent Francji Emmanuel Macron podkreślili potrzebę zwiększenia produkcji szczepionki przeciwko wirusowi COV-19 w krajach UE.

Wezwali do sprawiedliwej dystrybucji szczepionek. Ogłoszenie zostało ogłoszone przed ich rozmowami w środę w Paryżu.

„Podstawowym zadaniem jest przyspieszenie szczepień, programów szczepień, współpraca z Komisją Europejską oraz nakłanianie poszczególnych firm i producentów szczepionek do jak najszybszego dostarczania szczepionek do Polski, Francji i całej UE” – powiedział premier Matos Moravsky. Robić razem. „

Premier podkreślił znaczenie solidarności w szczepieniach i „europeizacji” komponentów produkcyjnych w kluczowych sektorach.

„Popieram wezwanie Francji do sprowadzenia do Europy części produktów, które były„ zlecane ”poza Europę w ciągu ostatnich 20–30 lat… Jest to bardzo ważne dla europejskiej autonomii w produkcji w głównych obszarach” – powiedział Moravsky.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *