Polska i Brazylia zbliżają się do nowego starcia na szczycie

Ta treść została opublikowana 31 sierpnia 2022 – 20:51

Sportswriting, 31 sierpnia (EFE).- Polska i Brazylia zakończyły pierwszy etap Pucharu Świata w swoich grupach z trzema zwycięstwami w tylu meczach i są stale na drodze do powtórki dwóch ostatnich finałów. Drużyna Europy zdobyła tytuł.

Ostatniego dnia fazy grupowej Argentyna zakwalifikowała się szybko wygrywając z Egiptem (3-2), który wraz z Kubą, Niemcami i Tunezją zakwalifikował się do 1/8 finału Pucharu Świata na trzecim miejscu. Jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Argentyna zmierzy się z faworytami Brazylii w 1/8 finału.

Meksyk został wyeliminowany jako najgorsza trzecia drużyna z takim samym bagażem (jedno zwycięstwo i dwie porażki).

Podopieczni Marcelo Mendesa pilnie potrzebowali zwycięstwa po przegranych dwóch poprzednich spotkaniach (oba 2-3) z Iranem i Holandią w trzeciej kolejce grupy F na stadionie Stosis w Lublanie.

Zdobywając jedno z dwóch pierwszych miejsc, kwalifikują się: Serbia i Ukraina (Grupa A), Brazylia i Japonia (B), Polska i USA (C), Francja i Słowenia (D), Włochy i Turcja (E), Holandia i Iran (F).

16. runda Mistrzostw Świata w Polsce i Słowenii rozpocznie się w sobotę 3 września, a w programie pojawią się pary: Włochy-Tunezja, Serbia-Niemcy, Polska-Kuba, Brazylia-Argentyna, Francja-Iran, Holandia- Japonia, Słowenia-Ukraina i USA-Turcja. EFE

jad/izm

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.