Polska i Czechy przedstawiły argumenty w sporze na mój temat przed europejskim wymiarem sprawiedliwości

Czechy i Polska złożyły we wtorek swoje argumenty w europejskich sądach, które będą nakładały karę w wysokości pół miliona euro dziennie za kontrowersje związane z funkcjonowaniem kopalni na terenie Polski.

Po tym, jak w maju unijny sąd orzekł o „natychmiastowym” zamknięciu kopalni węgla w Troi przy granicy z Czechami, nałożył wysoką grzywnę za opóźnienie każdego dnia we wrześniu. Włączony.

Polskie władze już zasygnalizowały, że odmawiają zapłaty kary, uznając to za „zezwolenie”, iz tego powodu wszczęły apelację.

Martin Smolek, przedstawiciel Czech, powiedział, że decydując się na utrzymanie eksploatacji kopalni Turo do 2044 roku, Polska „nie przestrzegała procedur konsultacji społecznych przewidzianych w przepisach europejskich”.

Smolek zwrócił również uwagę na brak polskiej przejrzystości w zakresie prowadzonych przez kopalnię badań oddziaływania na środowisko.

Ze swojej strony przedstawiciel Polski Damien Kravsic zapewnił, że „argumenty Czech nie są wiarygodne” i że różne organizacje wolontariackie prawdopodobnie sprzeciwią się temu procesowi.

Źródła Komisji Europejskiej poinformowały w poniedziałek, że do Polski trafiło pierwsze zamówienie taryfowe i w przypadku nieprzestrzegania mandatów środki zostaną zawieszone w budżecie przyznanym krajowi.

Polska oskarża zamknięcie kopalni o „wpływ na dostawy energii” dla jej ludności. Kraj wykorzystuje węgiel do produkcji 80% energii elektrycznej i utrzymuje 80 000 miejsc pracy w sektorze wydobywczym.

Republika Czeska twierdzi, że górnictwo odkrywkowe ma negatywny wpływ na środowisko na terenach przygranicznych, gdzie mieszkańcy skarżą się na hałas, kurz i ograniczone zaopatrzenie w wodę.

Rzecznik Generalny TSUE ma dopiero ogłosić swoją decyzję przed podjęciem decyzji w tej sprawie.

pso / fmi / ahg / mb

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *