Polska i Finlandia mówią, że chcą zmian w polityce migracyjnej UE

Polska i Finlandia mówią, że chcą zmian w polityce migracyjnej UE

Tusk wskazał także, że Polska i Finlandia uważają za konieczne zmiany w unijnym prawie azylowym, które określił jako „niewystarczające” w obliczu obecnych wyzwań migracyjnych i zagrożeń, jakie niosą ze sobą działania Rosji i Białorusi wobec migrantów. Unia Europejska.

Tusk i premier Finlandii Petteri Orpo przeprowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa regionalnego. Obydwa kraje graniczą z Rosją, natomiast Polska z Białorusią i Ukrainą.

„Finlandia i Polska są gotowe współpracować na rzecz osiągnięcia bardziej rygorystycznej ogólnoeuropejskiej polityki przeciwko nielegalnej imigracji” – powiedział Tusk. „Jesteśmy również zainteresowani zreformowaniem prawa azylowego, ponieważ dzisiejsze otoczenie prawne w UE jest niewystarczające, aby stawić czoła zagrożeniom, jakie stwarza polityka Rosji i Białorusi”.

Tusk powiedział, że Polska i Finlandia chcą współpracować z innymi krajami regionu w celu wzmocnienia swoich granic i obrony oraz wzmocnienia obrony cywilnej w odpowiedzi na agresywną politykę Rosji.

Orpo dodał, że obecna sytuacja w zakresie bezpieczeństwa jest „krytyczna” i podkreślił, że oba kraje będą w dalszym ciągu wspierać Ukrainę i ulepszać własną współpracę w zakresie obronności i broni.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *