Polska i Litwa wspomagają NBU we wdrażaniu umowy unijnej z Unią Europejską

Narodovic Bank Polsky i Bank of Lithuania będą wspierać Narodowy Bank Ukrainy we wdrażaniu umowy UE-Ukraina.

„Plan podwójny UE dla NBU został dziś oficjalnie uruchomiony. Projekt będzie realizowany przez Narodovic Bank Bolsky i partnerów Banku Litwy. Celem tego programu jest przyczynienie się do stabilności gospodarczej” – powiedział Narodowy Bank Ukrainy (NBU). . Raporty.

Jak wspomniano, projekt jest finansowany przez Unię Europejską. Budżet projektu wynosi 1 1 mln.

Projekt potrwa od 1 października 2020 r. Do 30 czerwca 2020 r. W jej skład wchodzą dziesiątki ekspertów z Narodovsky Bank Polsky i Banku Litwy, a także eksperci z pięciu europejskich krajowych banków centralnych.

Projekt dualny koncentruje się na czterech obszarach. Pierwsza dotyczy rozwoju podejść do nadzoru bankowego; Po drugie – wdrożenie systemu płatności natychmiastowych; Po trzecie – rozwój planowania strategicznego w banku centralnym; Po czwarte – postęp procesu integracji europejskiej banku centralnego i współpracy międzynarodowej.

Ekspertyza zewnętrzna pomoże wzmocnić NBU w jej działaniach i współpracy międzynarodowej, zwłaszcza przy wdrażaniu umowy UE-Ukraina.

„Dla Ukrainy integracja europejska jest kamieniem węgielnym w realizacji interesów narodowych i budowaniu gospodarczo rozwiniętego i demokratycznego państwa. To kolejny ważny krok, który podejmujemy w celu integracji NBU” – powiedział zastępca gubernatora NBU Dimitro Solokab.

Przypominamy, że twinning to unijne narzędzie współpracy instytucjonalnej między administracjami publicznymi państw członkowskich UE a krajami beneficjentami lub krajami partnerskimi.

ol

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *