Polska i sojusznicy z NATO planują przeprowadzenie ćwiczeń w pobliżu granicy z Rosją

Siły Zbrojne RP wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych z sojusznikami z NATO w dniach 27-31 marca w rejonie Grzbietu Wiślanego w pobliżu obwodu kaliningradzkiego w Rosji.

Według zgłoszone Polska agencja PAP zacytowała mjr Magdalenę Koczyńską, rzeczniczkę 16. Dywizji Zmechanizowanej, która powiedziała, że ​​łącznie 2500 umundurowanych pracowników i 500 jednostek sprzętu wojskowego Wezmą udział w manewrach znanych jako Zalew-23.

Jak poinformował prelegent, w ramach ćwiczeń żołnierze mają przeprowadzić szkolenie z przemieszczania sprzętu uszkodzonego w okrążeniu Wisły. Będą też szkolić się w kierunku Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, prowadząc działania dotyczące postępowania w sytuacjach zakładników i zanieczyszczenia środowiska.

Napięcie wzrasta

Pod koniec lutego minister obrony Niemiec Boris Pistorius, Powiedział Siły zbrojne tego kraju (Bundeswehr) mogły wkrótce przeprowadzić wspólne ćwiczenia z Polską i Stanami Zjednoczonymi, które miały odbyć się na ziemiach polskich.

Pistorius zaznaczył, że ćwiczenia pomogłyby wysłać „bardzo jasny” sygnał sojusznikom w NATO, ale także prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi. Powiedział też, że Niemcy chcą pokazać, że są zaangażowane w ochronę bloku, zwłaszcza wobec krajów Europy Wschodniej i krajów bałtyckich.

Ze swojej strony Rosja wielokrotnie krytykowała ćwiczenia wojskowe NATO w pobliżu jego granic, a także kompatybilność infrastruktury wojskowej sojuszu. Z Moskwy podkreślają, że tego typu działania zwiększają napięcia w regionie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *