Polska i Stany Zjednoczone zdobyły mistrzostwo Ligi Narodów w piłce siatkowej

Polska i Stany Zjednoczone zdobyły mistrzostwo Ligi Narodów w piłce siatkowej

Polska i Stany Zjednoczone zmierzą się dziś po południu w meczu finałowym Ligi Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn (VNL), który zostanie rozegrany w Gdańsku.

Pojedynek miejscowej drużyny z jej odpowiednikiem z Ameryki Północnej odbędzie się od godziny 15:00 w Argentynie na Ergo Arenie.

Reprezentant Polski doszedł do decydującej fazy po pokonaniu w sobotę swojego japońskiego odpowiednika w jednym z półfinałów, 3:1, z punktami cząstkowymi 19-25, 28-26, 25-17 i 25-21.

Z kolei Wilfredo Leon, urodzony na Kubie, ale obywatel Polski, dołożył 23 punkty i był głównym strzelcem zwycięskiej drużyny.

Ze swojej strony Stany Zjednoczone pokonały Włochy w dwóch setach, w drugim półfinale 3:0, w kategoriach 25-19, 25-18, 25-19. Dominującą bronią ofensywną był Matthew Anderson z 17 punktami.

Żadnemu z finalistów nie udało się zdobyć złotego medalu. Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w edycji 2021 i trzecie miejsce w edycjach 2019 i 2022, podczas gdy reprezentacja USA zdobyła srebrny medal w sezonach 2019 i 2022, oprócz trzeciego miejsca w 2018 roku.

Na dwunastym miejscu i trzecim miejscu zmierzą się Japonia i Włochy, które w ubiegłą środę wyeliminowały Argentynę z DT Marcelo Mendesa w ćwierćfinale.

samolot

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *