Polska i Ukraina rozpoczynają rozmowy w sprawie rozwiązania blokady dla ciężarówek

Polska i Ukraina rozpoczynają rozmowy w sprawie rozwiązania blokady dla ciężarówek

Kraków (Polska), (EFE).- Ministerstwo Infrastruktury poinformowało w czwartek o rozpoczęciu dwustronnych spotkań z Ukrainą w sprawie rozwiązania zakazu wjazdu dla polskich kierowców ciężarówek.

Nie przestawaj czytać: Blokada ruchu na polskiej granicy trwa; Komisja Europejska może je uchylić

Warszawa potwierdziła, że ​​w środę w stolicy Polski odbyło się spotkanie Ministra Infrastruktury Dariusza Klimczaka z Wicepremierem Ukrainy ds. Odbudowy Oleksandrem Kubrakowem.

o tym Pierwszy dwustronny kontakt między obydwoma krajami Polscy kierowcy ciężarówek zaczęli blokować wjazd ciężarówek z Ukrainy na wszystkich szlakach granicznych między obydwoma krajami.

Na środowym spotkaniu strona polska przekazała stronie ukraińskiej żądania kierowców ciężarówek. Ukraińscy kierowcy zostali oskarżeni o nieuczciwą konkurencję Za przyjęcie warunków pracy poniżej rynkowych.

Polski minister zaproponował wprowadzenie polityki wzajemności w zakresie czasu obecności Kubrakowa. Pojazdy wspólnotowe na Ukrainie i transport ukraiński w EuropieOprócz innych działań mających na celu rozwiązanie krótkoterminowych zaległości ciężarówek oczekujących na wjazd do Polski.

Ze swojej strony nalegał ukraiński wicepremier „trudna sytuacja” jego kraju w związku z wojną i „znaczeniem umowy przewozowej” Wraz z Unią Europejską, powiedział, „jest siłą napędową gospodarki Ukrainy”.

Według oficjalnych danych polskiego Urzędu Celnego czas oczekiwania na wjazd pojazdów tranzytowych z Ukrainy w większości miejsc wynosi ponad 20 godzin, a w ciągu najbliższych dni czas ten ma wydłużyć się do 35 godzin.

z 6 listopada polskie pikiety zablokowały przejazd ukraińskich ciężarówek. Z wyjątkiem przewozu zwierząt gospodarskich, towarów łatwo psujących się lub zaopatrzenia humanitarnego lub wojskowego.

W rezultacie kierowcy zmuszeni są spać w kabinach pojazdów ze względu na dotkliwe zimno i brak paliwa.

Zginęło dwóch ukraińskich kierowców ciężarówek Warunki te spowodowały, że na drogach utworzyły się ponad 50 kilometrów kolejek, które trwały od dwóch i pół miesiąca.

EFE mag/cae/ltm

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *