Polska i Węgry nadal naciskają na praworządność

Nadszedł czas, aby porozmawiać o demokracji i sprawiedliwości. Vera Jurov, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za rządy prawa, spotkała się z premierem Polski Mathewsem Moraviciem. Narasta zaniepokojenie Brukseli brakiem przywiązania Warszawy do wartości europejskich.

Jurow przypomniał polskiemu rządowi o respektowaniu orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. W ostatnich miesiącach polskie sądy zakwestionowały siłę europejskiego wymiaru sprawiedliwości. Wiceprezes skupił się również na wolności prasy przy przyznawaniu nagrody za wolność słowa.

„Ta nagroda jest dla tych, którzy mają odwagę, dla tych, którzy przemawiają, dla tych, którzy są słabi, dla tych, którzy kontrolują rządzących z wolnością wypowiedzi., obiecał wiceprezydent.

Ze swojej strony posłowie do PE są wojowniczy. Chcą pozwać Komisję Europejską za niedziałanie przeciwko węgierskim nadużyciom demokratycznym. W swojej nowej książce onHolenderska eurodeputowana Sophie In de Welt zapewnia Komisję, że nie ma odwagi stawić czoła Polsce i Węgrom.Eurodeputowany wzywa zespół Ursuli van der Leyen do surowego działania w Warszawie i Budapeszcie lub poniesienia konsekwencji.

„Jeśli uważamy, że komisja się nie zgadza, muszą być konsekwencje. Oczywiście ostateczną decyzją jest rezygnacja Parlament Europejski powinien wkrótce pozwać Komisję do sądu i nie zajmować kolejnych trzech lub czterech miesięcy na podjęcie decyzji, Ugryzienie bajtu.

Holenderka wzywa do radykalnej restrukturyzacji UE i przypomina, że ​​członkowie rebeliantów mają prawo zakazać im wszelkich kar. „Podejmują decyzje, które mają wpływ na wszystkich obywateli, ale mogą blokować wszystkie decyzje, co wzmacnia przestępców. I myślę Demokracja zawsze powinna mieć czeki i rezerwy, Moce i przeciwstawne siły, badania i odpowiedzialność, a ten element nie istnieje. Rada Europy nie odpowiada za nikogo, ale to ona podejmuje wszystkie decyzje.”, ubolewa eurodeputowany.

Kilka dni temu węgierska minister sprawiedliwości Judith Varga ostro skrytykowała Parlament Europejski za wywieranie nacisku na Komisję, aby zastosowała praworządność. Według Vargi parlament chce być prawnikiem, sędzią i wykonawcą w tym konflikcie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *