Polska i Węgry narzekają na mechanizm budżetu UE | Aktualności | D.W.

Polska i Węgry złożyły w czwartek skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko zamiarowi obozu powiązania płatności z warunkami prawnymi. Procedura sądowa opóźni przyjęcie planu UE.

„Uważamy, że takie rozwiązania nie mają podstaw prawnych w umowach, ingerują w możliwości państw członkowskich i naruszają prawo unijne” – powiedział w oświadczeniu rzecznik polskiego rządu Piot Mueller.

„Wypłata środków z budżetu UE powinna opierać się wyłącznie na spełnieniu celów i warunków, które niewątpliwie wynikają z przepisów” – powiedział.

Minister sprawiedliwości Judith Varga ogłosiła na Facebooku, że Węgry dołączyły do ​​Polski w tej sprawie.

„Razem z Polską podważamy praktyczną zasadę przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości” – powiedział.

„Nie możemy utrzymać w mocy prawa UE, co poważnie narusza prawne zobowiązania”.

Jaka jest zasada prawa?

Praworządność jest uwzględniona w budżecie UE na lata 2021-2027 i funduszu na rzecz indukcji koronawirusa w wysokości 750 miliardów dolarów (90 890 miliardów).

UE zezwala na zamrożenie funduszy niektórych krajów, jeśli nie przestrzegają one podstawowych standardów, takich jak niezawisłość sądów.

Zarówno Polska, jak i Węgry sprzeciwiały się nowemu systemowi. Oba kraje zostały skrytykowane przez Unię Europejską za niszczenie polityki obywatelskiej i demokratycznej.

Wiele do zrobienia …

ab / rt (AP, Reuters, dpa, AFP)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *