Polska i Węgry są „niewygodnymi” partnerami UE

Pierwsza zmiana:

Puls UE, odpowiednio z Polską i Węgrami, jest nadal bardzo powierzchowny, a jego rozwiązanie nie jest akceptowane przez wszystkich sojuszników. Warszawa zbuntowała się przeciwko europejskiej sprawiedliwości, badanie udostępnione przez polski rząd wykazało, że wiele artykułów traktatów społecznych nie jest zgodnych z podstawowym prawem kraju. Ale wojny między Unią Europejską a jej krnąbrnymi sąsiadami na Wschodzie eskalują na niezliczonych frontach.

Czy Europa ma prawdziwy problem ze swoimi wschodnimi sojusznikami? Należy pamiętać, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości nałożył karę w wysokości miliona euro dziennie za reformę sądownictwa w Polsce.

Krytyka polityki anty-LGBTIQ + była w ostatnich latach źródłem kontrowersji, podobnie jak sieć otaczająca węgierskiego prezydenta Viktora Orbana.

Analizujemy to w tym wydaniu En Primera Plana ręką Julii Rubio, badaczki w Instytucie Jacka Delorsa i eksperta ds. gospodarczych w Europie; Delia Arrunategui, niezależna dziennikarka; A z Brukseli korespondentka RFI i France24 Esther Herrera.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *