Polska i Węgry usuwają wyrażenie „równość płci” ze wspólnej deklaracji UE

Napisane przez Gabriela Pasińską

Bruksela7 maja (Reuters) – Źródła dyplomatyczne i doradcy twierdzą, że presja ze strony Polski i Węgier usunęła sformułowanie „równość płci” z projektu deklaracji w związku z postępami UE w dziedzinie harmonii społecznej w piątek. Reuters.

Rządząca w Polsce Partia Nacjonalistyczna, Prawo i Sprawiedliwość (PIS) i jej eurosceptyczny sojusznik, premier Węgier Viktor Orban, promują w swoich krajach to, co nazywają „tradycyjnymi wartościami społecznymi”, i kilkakrotnie starli się ze sobą. Współpracuj z kolegami z Liberalnego Zachodu w zakresie praw kobiet LGTBQ I imigranci.

Oba kraje sprzeciwiają się bezpośredniemu odwołaniu się do „równości płci” w projekcie przygotowanym do dyskusji przez 27 narodowych liderów obozu, który spotyka się w piątek i sobotę w portugalskim mieście Porto.

Chociaż poprzedni projekt stwierdzał, że „promuje równość płci”, późniejsza wersja była konsultowana przez Reutera, który stwierdza, że ​​może zostać przeprojektowany, z wyjątkiem:

„Zintensyfikujemy wysiłki w celu zwalczania dyskryminacji i pracy nad zmniejszeniem różnic między płciami (…) oraz promowaniem równości”.

Dyplomaci UE w Warszawie i Budapeszcie powiedzieli, że nadal szukają niejasnego języka. Oba rządy starały się promować katolickie i konserwatywne wartości społeczne, zwiększając kontrolę państwa nad mediami, sądami i światem edukacji.

Polskie i węgierskie wyjazdy do UE nie odpowiedziały od razu na prośby Reutera o komentarz.

Obejmuje to wszystkich europejskich liderów z historycznej recesji wywołanej epidemią wirusa Corona, która zabiła prawie 700 000 ludzi w Europie, zamknęła firmy i odwołała wycieczki, a miliony ludzi przetrzymywano w domach przez ponad rok.

Liderzy zadeklarują, że „nasze zaangażowanie w jedność i solidarność gwarantuje wszystkim równe szanse i nikt się nie cofnie”, cytując zielone i cyfrowe reformy obozu oraz skupiając się na edukacji i edukacji.

Powiedzą, że „tworzenie miejsc pracy z bezpieczeństwa i poprawa ich jakości będzie priorytetem”, zgodnie z najnowszym projektem, w którym zachęca się, aby projekt wyszedł poza lekturę. POCZĄTEK Mierz postęp gospodarczy i społeczny.

Liderzy obozów spotkają się w Porto od 1200 roku GMT.

Dwadzieścia cztery osoby wezmą udział osobiście, a kanclerz Niemiec Angela Merkel i dwie inne osoby będą przewodniczyć dyskusjom, które będą próbowały wypełnić lukę dotyczącą rezygnacji z patentów na szczepionki przeciwwirusowe. Govt-19 i napięte stosunki UE z Rosją.

(Relacja Gabriel Pasinska; Redakcja: John Stone Street; przekład Tario Fernandez)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *