Polska.- Katolicki przywódca Polaka potwierdza, że ​​jest gotów leczyć uchodźców w swojej wysokiej diecezji.

Madryt, 25 lat (Europejska prasa)

Arcybiskup gnieźnieński i polski ksiądz Wojciech Polak obiecał w najbliższą sobotę, że jest gotowy na przyjęcie potrzebnych uchodźców w kierowanej przez siebie radzie, ale podkreślił potrzebę współpracy z władzami w odpowiedzi na obecną migrację. Kryzys na granicy z Białorusią.

„Tak, akceptuję to, ale zapisy to za mało. Potrzebujemy kompleksowego systemu wsparcia, który pozwoli im spotykać się, koordynować i działać w nowym miejscu” – wyjaśnił polski lider katolicki Polak.

„Sam, bez współpracy i pomocy rządu, nie będziemy w stanie przesiedlać się i przyjmować uchodźców” – powiedział arcybiskup w rozmowie z lokalną telewizją TVN24, podkreślając dziesiątki osób, tak jak w innych głośnych diecezjach, takich jak jak Luplin. Sytuacje, w których otrzymali pomoc.

„To nie tylko wsparcie materialne”, ale „ułatwia także integrację, poszukiwanie pracy i naukę języków. To jest droga do zrobienia.

„Ktoś w potrzebie powinien zawsze otrzymać pomoc, bez względu na okoliczności. To jest wiara chrześcijańska. Tak nauczał Jezus. On też był uchodźcą. Przecież uciekł z rodzicami do Egiptu przed prześladowaniami Heroda” Abp Gniezno wspominał.

Tygodnie tysiące osób próbowało przenieść się z Białorusi na zewnętrzne granice UE do Polski lub krajów bałtyckich, powodując bezprecedensowy kryzys migracyjny w regionie.

Z Brukseli Mińsk został oskarżony o wysyłanie uchodźców i migrantów przez granicę w odwecie za sankcje UE nałożone na rząd prezydenta Aleksandra Łukaszenki za represje. Wybory 2020, w których po raz szósty ponownie ocenił swój mandat.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.