Polska kontynuuje długą listę zakupów wojskowych i dodaje dwa samoloty wczesnego ostrzegania Saab 340 AEW

Polska kontynuuje długą listę zakupów wojskowych i dodaje dwa samoloty wczesnego ostrzegania Saab 340 AEW

Warszawa zamówiła dwa samoloty wczesnego ostrzegania i kontroli od Szwedzkiej Agencji Kosmicznej Facet 340 AEW-300 Kosztował prawie 58 milionów dolarów. Dzięki temu przejęciu wyraża się to poprzez Minister obrony, Mariusza BłaszczakaNATO Zostanie wzmocniony, a polska przestrzeń powietrzna stanie się bezpieczniejsza. Zamówione samoloty są wyposażone w zaawansowany radar firmy Chapin Ogień Kontrakt obejmuje sprzęt naziemny, usługi wsparcia i logistykę.

Kotlety 340 AEW-300Oparty na komercyjnym samolocie o rozpiętości skrzydeł ponad 21 metrów, jest w stanie wykrywać i analizować zagrożenia w przestrzeni powietrznej na duże odległości.

Przejęcie dołącza do długiej listy projektów obronnych podejmowanych przez kraj w ostatnim czasie. Między innymi Polska ogłosiła wznowienie swojego programu okrętów podwodnych Orkai zakup nowych śmigłowców, aw ostatnich latach promuje różne procedury pozyskiwania czołgów bojowych różnego pochodzenia; haubice samobieżne; myśliwiec piątej generacji; Śmigłowce bojowe, systemy wyrzutni rakiet, systemy przeciwlotnicze i okręty wojenne, między innymi sprzęt.

Agencja prasowa agencji Reutera Przypomina analizę Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (CIPRI), w której Polska, mająca największy przemysł obronny w Europie Środkowej, wykorzystała kontekst napięć wywołanych rosyjską inwazją na Ukrainę, aby wskazać na jej modernizację. sprzęt wojskowy, cel, do którego kraj ten od dawna dążył.

Wyjaśniono, że po wojnie Polska „musi uzbroić się jeszcze szybciej”. Premier, Mateusza Morawieckiego, Zeszłego stycznia. Kraj podniósł swój cel w zakresie wydatków na obronę do 4% PKB, czyli dwukrotnie więcej niż wyznaczyła NATO, co stanowi obecnie blisko połowę państw członkowskich.

Obecnie, według danych NATO za ten rok, Warszawa przeznaczyła na swoją obronę już 29 000 mln dolarów (Hiszpania, która ma potężniejszą gospodarkę i prawie 10 mln mieszkańców, nie osiągnęła 19 200 mln). To o 3,9% PKB io 63,74% więcej niż rok wcześniej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *