Polska krytykuje opozycyjny rząd za kupowanie rosyjskiego węgla i domaganie się sankcji

Ta zawartość została wydana 29 marca 2022 r. – 09:55

Kraków (Polska), 29 marca (EFE) .- Opozycja Polski parlamentarzysta Tomas Krotsky skrytykował hipokryzję rządu w promowaniu sankcji wobec Rosji i jednocześnie „importowaniu rosyjskiego węgla”. ”.

W odpowiedzi Ryszard Terlecki, wiceprzewodniczący partii rządzącej, zapowiedział we wtorek, że zostaną zebrane podpisy pod dymisją Krodskiego.

W niedawnej wiadomości wideo wysłanej do Rady Najwyższej Ukrainy, Polska przeprosiła Ukraińców, mówiąc, że „Rosja nadal importuje węgiel i nie może zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów”, co według niego jest kontynuowane z „niedopuszczalną hipokryzją”. Aby sfinansować „reżim kryminalny, który wykorzystuje pieniądze do zabijania niewinnych”.

Ze swojej strony Donald Dusk, lider Platformy Obywatelskiej partii w Krodskim, potwierdził we wtorek, że może „zawsze dyskutować o sposobach i retoryce, która wyraża jego samego” i doszedł do wniosku, że rozumie „intencje” Krodskiego.

„Wszyscy chcemy, aby Polska była wzorem do naśladowania w działaniu przeciwko Rosji i wspieraniu sankcji” – powiedział Dusk.

2 marca polski premier Mateusz Morawiecki obiecał, że Polska jest „gotowa w każdej chwili do wprowadzenia zakazu importu węgla z Rosji”.

„Potrzebujemy tylko potwierdzenia Komisji Europejskiej (KE), że nie zostaniemy ukarani za tę decyzję” – wyjaśnił Moraviki, dodając, że embargo powinno być realizowane zgodnie z międzynarodowymi umowami handlowymi utrzymywanymi przez Polskę. Do Unii Europejskiej.

W artykule napisanym 25 marca Moraviki przedstawił dziesięć planów przeciwko Moskwie, w tym inne środki, w tym oblężenie wszystkich europejskich portów i granic lądowych dla transportu z Rosji, a także zawieszenie importu gazu i ropy z Rosji. Kraj.

Jednak według oficjalnych danych w pierwszym kwartale 2021 roku Polska sprowadziła 6,2 mln ton węgla, z czego cztery pochodziły z Rosji. EFE

Mac / Jam / b

© EFE 2022. Redystrybucja i reemitowanie całości lub części treści Usług Efe jest wyraźnie zabronione bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.