Polska kupi pięć kolejnych Herculesów C-130H za pośrednictwem ARP

Minister obrony zapowiedział zakup pięciu samolotów transportowych wielozadaniowych C-130H Dodatkowy.

«Podpisaliśmy umowę na zakup pięciu samolotów Hercules C-130H w ramach nadwyżek artykułów bezpieczeństwaPolski minister obrony narodowej Mariusz Plaszczyk napisał na Twitterze.

Niniejsza umowa jest częścią programu dotacji na ochronę nadwyżek. Samolot zostanie odnowiony z nieco nowym wyposażeniem, samolot zmodyfikowany, a następnie przetransportowany do Polski.

Powiedział, że samoloty będą latać do 33. bazy lotniczej Pavitz w Polsce, największego lotniska wojskowego w kraju – w środkowo-zachodniej części kraju, aby zwiększyć jego przepustowość.

Umowa ma stosunkowo niską wartość: 14,3 mln USD za sztukę, o wartości 60 mln USD. Na tej podstawie polskie Siły Powietrzne otrzymają samoloty 5C-130H – podał MON.

Stan techniczny samolotu oceniono podczas tzw. Wspólnego procesu oględzin. Stało się to w AMARG w Tucson, jak głosi badanie. Przedmiotem tego procesu był również koszt wyjazdu do Polski. Dostawy zostaną w pełni zakończone do połowy 2024 r., A pierwsze samoloty pojawią się w tym roku.

Jak podaje MON, zakupiony samolot wycofano z podatku produkcyjnego w 1985 roku i wycofano z eksploatacji w 2017 roku. Później były one składowane w 309. placówce Space Maintenance and Regeneration Group (AMARG) w Duluth w Arizonie. Stany Zjednoczone. Zjednoczony. To sprawia, że ​​są 15 lat młodsi niż są C-130 Obecnie działa Polskie Siły Powietrzne.

W ramach programu Excess Defense Articles (ETA) nadwyżki artykułów obronnych i sprzętu wojskowego, które nie są już potrzebne siłom zbrojnym Stanów Zjednoczonych, mogą być przenoszone za granicę.

Możesz być zainteresowanym także tym: Samoloty F-16 USAF zostały wysłane do Polski, aby rozpocząć wspólne szkolenie

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *