Polska kupuje myśliwce, działa i czołgi z Korei Południowej

Ta treść została opublikowana 27 lipca 2022 – 12:58

Kraków (Polska), 27 lipca (EFE).- Minister obrony narodowej RP Mariusz Błaszak poinformował w środę o zakupie 48 samolotów FA-50, 180 czołgów K2 i 648 dział samobieżnych z Korei Południowej. Rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Umowa została zatwierdzona w Warszawie w środę po ogłoszeniu kilka dni temu i jest częścią planu polskiego rządu dotyczącego wzmocnienia wojska, który obejmuje rozszerzenie jego wojsk z obecnych 120 000 żołnierzy do 300 000, przypomniał Błaszczak na konferencji prasowej w Warszawie. .

„Ukraina walczy, a my jej pomagamy. Daliśmy im 200 naszych czołgów i wciąż przygotowujemy się do ich wysłania, więc brakuje nam sprzętu” – powiedział Błaszak.

Zakup tej broni łączy się z niedawnym nabyciem 366 wyprodukowanych w USA czołgów Abrams, z których 116 jest w użyciu i które minister określił jako „dwa lub trzy razy lepsze niż rosyjskie T-72”.

Odnosząc się do decyzji o poszukiwaniu kraju azjatyckiego do zaopatrzenia wojska, Błaszczak wyjaśnił, że jest to „kompatybilny i prawie identyczny materiał ze Stanami Zjednoczonymi”.

Jak poinformował przedstawiciel polskiej obrony, pierwsze egzemplarze czołgów K2 będą sprowadzane z Korei Południowej, ale większość sił będzie produkowana w Polsce na licencji.

Czołg K2 „Czarna Pantera” produkowany przez firmę Hyundai jest uważany za jeden z najnowocześniejszych i najwydajniejszych na rynku i jest wyposażony w 120-milimetrowe działo i 12,7-milimetrowy karabin maszynowy, a także elektroniczne wskaźniki zdolne do przechwytywania pociski. rzucony na urządzenie.

FA-50 to zaawansowany samolot szkolno-treningowy, który jest w sprzedaży od 2011 roku i jest zdolny do lekkiego ataku, a wersja zakupiona przez Polskę będzie miała zaawansowaną elektronikę w porównaniu do modeli kupowanych przez podobne kraje. Filipiny czy Irak.

Z kolei K9 „Thunder” to samobieżna haubica firmy Samsung, która od momentu pojawienia się dwie dekady temu stała się najlepiej sprzedającym się tego typu urządzeniem na świecie z 69% udziałem w rynku. i jest używany m.in. w Turcji, Indiach i Australii. EFE

Mac/Jam/Reklamy

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.