Polska: Lewandowski będzie nosił logo Ukrainy na mundialu

Polska: Lewandowski będzie nosił logo Ukrainy na mundialu

Kapitan Polski Robert Lewandowski podwoił swoje wsparcie dla Ukrainy, zobowiązując się we wtorek do noszenia niebiesko-żółtej opaski z flagami tego kraju podczas listopadowych finałów Pucharu Świata.

Lewandowski wyraził swój sprzeciw wobec inwazji Rosji na Ukrainę zaledwie kilka dni po jej rozpoczęciu w lutym. Namawiał Polskę do bojkotu meczu z Rosją w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata.

Dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Piłkarza Roku FIFA odebrał odznakę z rąk legendarnego ukraińskiego piłkarza Andrija Szewczenki na Stadionie Narodowym w Warszawie.

„Dziękuję, Andriej. Miło było Cię poznać” – napisał Lewandowski na swoim Instagramie. „To będzie zaszczyt nosić opaskę kapitana w barwach Ukrainy na mundialu”.

Pozycja strzelca zadecydowała o tym, że Polska nie zagra z Rosją w półfinale eliminacji mistrzostw Europy zaplanowanym na 24 marca w Warszawie.

„Nie możemy udawać, że nic się nie stało” – powiedział wówczas Lewandowski dwa dni przed zakazaniem rosyjskim drużynom udziału w rozgrywkach międzynarodowych przez FIFA i UEFA, skutecznie wyrzucając Rosję z mistrzostw świata.

Po tym, jak Polska zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w ostatniej rundzie eliminacji, która odbyła się w czerwcu ubiegłego roku.

Polska zmierzy się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską w grupie C mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 20 listopada – 18 grudnia.

Relacje piłkarskie Polski i Ukrainy, które wspólnie organizowały Mistrzostwa Europy w 2012 roku, pozwoliły ukraińskiej drużynie narodowej i klubom na rozgrywanie w tym sezonie „u siebie” międzynarodowych rozgrywek na polskich stadionach.

Ukraina w przyszłym tygodniu wypełni w Polsce swoje zobowiązania wobec Ligi Narodów UEFA i będzie gościć Szkocję w Krakowie.

Szewczenko, który w 2004 roku zdobył Złotą Piłkę, grając dla Milanu, był trenerem reprezentacji Ukrainy, która dotarła do ćwierćfinału Euro 2020.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *