Polska liczy na pierwszą grupę Hiszpanów od sierpnia

Więcej pewności siebie, ale bez utraty czujności. To nie jest duch Narodowe Biuro Turystyki Z Polska Hiszpania stoi przed półtorarocznym zakazem przemieszczania się z powodu epidemii tego lata. Twój reżyser Agata Vitoslavska, Kto weźmie udział w najbliższy wtorek Konferencja Hosteldoor na temat celów międzynarodowych 2021 dla biura podróżyLiczy, że wizyty grup Hiszpanów zostaną reaktywowane od sierpnia, ale obawia się, że w 2019 r. przywrócenie połączenia lotniczego, które mieli, zajmie trochę czasu.

Jakiej etyki potrzebują hiszpańscy turyści, którzy chcą dziś odwiedzić Polskę?
Teraz mogą swobodnie wejść, bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek badań, dopóki nie zostaną zaszczepione zgodnie z pełnym harmonogramem. Jeśli nie są zaszczepione, potrzebują testu PCR lub testu antygenowego wykonanego na 48 godzin przed przyjazdem do Polski. Jednak ci, którzy nie podejmą testu, mogą go odebrać na polskich lotniskach. Ale zaleca się im to w Hiszpanii, ponieważ powinni być odizolowani, jeśli wynik jest pozytywny. Tak, musisz pamiętać, że zaświadczenie lub dowód szczepienia musi być w formie elektronicznej lub na papierze w języku angielskim. W przeciwieństwie do wjazdu do Hiszpanii, nie musisz rejestrować się na żadnej stronie internetowej. Musisz jednak wypełnić formularz dotyczący COVID-19, który można pobrać podczas zakupu lub dystrybucji biletu lotniczego. Ważne jest to, że w drodze powrotnej Hiszpania prosi o test PCR lub test antygenowy.

Polska rozpoczęła wdrażanie certyfikacji COVID. Jak działa ten proces?
Jesteśmy na początku procesu, ale jest on bardzo zaawansowany. Należy jednak podkreślić, że certyfikat musi być w języku angielskim.

Czy łącza lotnicze są w pełni przywrócone?
Ilość połączeń, które mieliśmy w 2019 roku się nie cofa i nie zamierzamy ich przywracać. Loty są stopniowo uruchamiane ponownie, a główne linie lotnicze mają nadzieję, że będą w stanie wznowić codzienne loty z Madrytu i Barcelony w październiku i połączyć się przed wybuchem epidemii. Loty między Gironą a Krakowem, hiszpańską destynacją numer jeden, zostaną wznowione w tym roku.

Zamek Bitewny znajduje się w Krakowie, ważnym miejscu turystycznym dla Hiszpanów odwiedzających Polskę.

Jaki procent zakładów hotelarskich jest otwarty w kraju?
Większość hoteli jest dziś otwarta, ale firmy mogą zachować tylko 50% ich pojemności. Limit umiejętności, który nie ma wpływu na osoby zaszczepiające.

Jaka jest sytuacja epidemiologiczna w kraju?
Liczba infekcji bardzo się zmniejszyła, ale w świetle brytyjskiego ruchu COVID jesteśmy w bursztynie tak jak Hiszpania. Również proces szczepień jest bardzo zaawansowany. Do 9 czerwca ponad 22 miliony z 38 milionów ludzi otrzymało jakąś dawkę. W rzeczywistości już szczepimy młodzież powyżej 12 roku życia. Możliwości są bardzo dobre.

Jakie wieści masz, aby przyciągnąć hiszpańską turystykę tego lata?
Trudno mówić o wiadomościach, ponieważ główny cel i perspektywy walki z epidemią są złożone, ponieważ trudno jest połączyć krótkie i średnie odstępy w naszych najsilniejszych miesiącach, miesiącach letnich. Ale mamy nadzieję, że w sierpniu trafimy na pierwszą partię hiszpańskich turystów. Turyści indywidualni będą zachęcani zgodnie z naszymi danymi. Wszyscy hiszpańscy podróżnicy będą chronieni, bo chcemy pokoju, nadziei na cel, a Polska jest krajem Unii Europejskiej.

Vitoslavska wspomina o zmianie profilu podróżnika po epidemii, która teraz wymaga nie tylko miejskich wizyt, ale także dodatkowego kontaktu z naturą.

Oczekujesz zmiany profilu pasażera?
Tak, profil trochę się zmienił. Nadal będziesz podróżować do takich miast jak Kraków czy Warszawa, ale zauważamy, że będziesz potrzebować również kontaktu z naturą, ponieważ Polska jest w tej kategorii miejscem uprzywilejowanym, ponieważ ma najbardziej bujne miasta i parki narodowe bardzo blisko obszarów miejskich. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce ze względu na swoje jarmarki i świąteczne lampki w zimie.

Ilu pasażerów z Hiszpanii przyjąłeś w 2019 roku, a ilu oczekujesz w tym roku?
W 2019 roku przyjęło około 400 000 Hiszpanów. Rynek hiszpański jest jedną z dziesięciu najlepszych destynacji turystycznych w Polsce. Ale musimy być realistami. Wszyscy chcemy wkrótce ponownie rozpocząć trasę, a certyfikacja COVID bardzo pomoże, ale ta sytuacja potrwa przez jakiś czas. Odniesie sukces, jeśli odzyskamy 65% ​​pasażerów, których mieliśmy w 2022 i 2019 roku.

Czy utrata lotów wpłynęła na ceny?
Mimo tej utraty połączenia loty są tańsze niż w 2019 roku. Oczywiście wszystko zależy od potrzeby.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.