Polska ma nadzieję, że Biden wykaże się determinacją w rozmowie z Putinem

https://mundo.sputniknews.com/20211206/polonia-espera-que-biden-muestre-firmeza-en-la-conversacion-con-putin-1119013751.html

contactosputniknews.com

+74956456601

MIA „Róża Sękotnia”

2021

Sputnik Mundo

contactosputniknews.com

+74956456601

MIA „Róża Sękotnia”

Aktualności

es_ES

Sputnik Mundo

contactosputniknews.com

+74956456601

MIA „Róża Sękotnia”

https://cdnnmundo1.img.sputniknews.com/img/07e5/0b/12/1118408058_168:0:2899:2048_1920x0_80_0_0_4e7acdc7f1a6555f96436db5cd96435

Sputnik Mundo

contactosputniknews.com

+74956456601

MIA „Róża Sękotnia”

Rosja, Władimir Putin, Stany Zjednoczone, Polska, Joe Biden, Europa

WARSZAWA (Sputnik) – wiceminister spraw zagranicznych Marcin Presidaks Bolsky powiedział Radiu, że Polska ma nadzieję, że prezydent USA Joe Biden zajmie zdecydowane stanowisko podczas wideokonferencji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

„Mam nadzieję, że atrybut prezydenta Bidena zostanie wykorzystany podczas jutrzejszych rozmów: to silny negocjator, który wysyła istotne sygnały” – powiedział Presidax Putinowi, odnosząc się do wcześniejszych referencji Bidena z lat 90. Pełnił funkcję wiceprezydenta i „jednego z architektów ekspansji NATO”.

Zdaniem Przydacza o tak zwanych „czerwonych liniach” nie powinno się rozmawiać z prezydentem USA Putinem, ponieważ w tej sprawie chodzi o ustalenie zasad negocjacji politycznych z dala od Kremla.

Biden powiedział w zeszły piątek, że „nie zaakceptuje żadnych czerwonych linii” w związku z niedawnymi ostrzeżeniami Putina, że ​​ostateczne rozmieszczenie broni szturmowej na Ukrainie jest „czerwoną linią” dla Rosji.

Biden spodziewa się „długiej rozmowy” z Putinem na Ukrainie

Biden i Putin odbędą wideokonferencję 7 grudnia.

Kwestia Ukrainy i wzrost obecności wojskowej la OTAN Będzie jednym z głównych punktów w pobliżu granic Rosji.

Kreml czeka na długie i szczegółowe spotkanie

Ze swojej strony Kreml wyraził nadzieję, że wideokonferencja między prezydentami Rosji i USA Władimirem Putinem i Joe Bidenem będzie wyczerpująca i szczegółowa, podobnie jak rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.

„Uważamy, że będzie to bardzo wszechstronna i wszechstronna wideokonferencja. Będzie to rozmowa przez chronioną linię wideo” – powiedział Pieskow.

Delegacja Kremla zaznaczyła, że ​​spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00 GMT i nie będzie transmitowane na żywo dla publiczności.

„Pokażemy pierwsze chwile rozmowy (…) Wszystkie rozmowy będą odbywać się za zamkniętymi drzwiami” – podkreślił Pieskow.

Zapytany, czy więcej osób weźmie udział w wideokonferencji, Pieskow potwierdził, że będzie to bezpośrednia rozmowa między dwoma przywódcami, ale nie mógł potwierdzić „kto jest następnym prezydentem Bidenem”.

„Nasz prezydent, oczywiście, współdziała z ministrami właściwymi i szefami resortów stojących w obliczu (…) tak poważnego dialogu. Prezydent Rosji” – podkreślił.

Rzecznik zaprzeczył, jakoby Putin planował skomentować po wideokonferencji.

Według Pesco, obaj prezydenci mają omówić sytuację na Ukrainie i stosunki dwustronne, „które są w bardzo złym stanie”.

„Ważne jest, aby omówić sposób wdrażania porozumień osiągniętych w Genewie” [por encima]„Zobacz, co jest w pełni zrealizowane i jakie dodatkowe wysiłki są potrzebne” – podkreślił.

Prezydenci przyjrzą się napięciom na Ukrainie, postępom NATO na granicy z Rosją oraz inicjatywie Putina w sprawie gwarancji bezpieczeństwa.

Pod koniec listopada NATO ostrzegło przed wzrostem obecności wojskowej w regionie Rosji” Morze Czarne, Okręty wojenne obejmują pociski, samoloty strategiczne USA i ćwiczenia na dużą skalę, z których niektóre są nieplanowane.

Z kolei Kijów i wiele krajów zachodnich wyraziło zaniepokojenie rzekomą eskalacją „agresji” Rosji w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Rosja oświadczyła, że ​​ma prawo mobilizować swoje siły w swoich granicach, nie zagrażając nikomu, i potępiła rzekomą „rosyjską agresję” jako pretekst dla NATO do rozmieszczenia większej ilości sprzętu wojskowego z jej płotu granicznego. Ukrywając w ten sposób własne działania.

W rozmowie z Putinem kongresman Biden zapytał: „Nie pokazuj mięśni”.

Adam Smith, przewodniczący Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów USA, uważa, że ​​Biden nie powinien „pokazywać mięśni” podczas negocjacji z Putinem.

„Nie można kontrolować (Putina), wyrażając sprzeciw wojskowy i próbując przekonać go, że wygramy w Europie Wschodniej” – cytował Smitha w Defense News.

Kreml i Biały Dom potwierdziły, że obaj przywódcy odbędą rozmowy 7 grudnia. Według USA Biden planuje zgłosić obawy dotyczące „rosyjskiej akcji wojskowej” w pobliżu granicy z Ukrainą. Prezydent Rosji wydał niedawno ostrzeżenia, że ​​Moskwa przygotowuje się do inwazji na Ukrainę.

Zdaniem polityka Stany Zjednoczone muszą pokazać Rosji, że jest wielu sojuszników gotowych zapłacić Moskwie „poważną cenę ekonomiczną”. Smith wskazał na najskuteczniejsze sposoby zapobiegania pomocy wojskowej i groźbę sankcji dla Ukrainy, mówiąc, że groźba użycia siły zbrojnej może sprowokować Rosję lub dać pretekst do działania w pierwszej kolejności.

Flagi Stanów Zjednoczonych i Rosji - Sputnik World, 1920, 03.12.2021

Rosja i Stany Zjednoczone nie poczyniły postępów we wznowieniu wydawania wiz

Kongresmen zgodził się, że Amerykanie nie chcą prowadzić wojny z Rosją. „Putin wie, że nie tylko ja, ale i Amerykanie tego nie lubią” – powiedział.

Rosja wielokrotnie zaprzeczała oskarżeniom o agresję na Ukrainę, twierdząc, że nikomu nie grozi, i podkreślała, że ​​doniesienia o rosyjskiej agresji są wykorzystywane jako pretekst do umieszczenia większej ilości sprzętu wojskowego NATO w pobliżu granic Rosji.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja przenosi wojska na własne terytorium, co zgodnie z jej planami nikomu nie zagraża i nie powinno martwić się o żadne państwo.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *