Polska ma nadzieję, że Unia Europejska będzie w stanie zebrać fundusze dla uchodźców z Ukrainy

Warszawa, 16 maja (Sputnik).- Polska ma nadzieję, że w tym miesiącu Unia Europejska stworzy specjalny fundusz pomocy uchodźcom z Ukrainy – poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej wiceminister spraw wewnętrznych i komisarz rządu ds. uchodźców.

Minister przypomniał, że powinien odbyć się szczyt UE, aby stworzyć dodatkowe środki w budżecie UE.

„Mamy nadzieję, że ten szczyt odbędzie się w maju i będziemy rozmawiać o tym, jak zapewnić pomoc państwom naszego regionu, nie nam, ale tym, którzy uciekają przed bombami” – powiedział Schiffner.

Według najnowszych danych od czasu rozpoczęcia przez Rosję operacji specjalnej w Polsce z Ukrainy przybyło ponad trzy miliony uchodźców.

„Polska i Polska nie potrzebują tych środków. Potrzebujemy środków, aby pomóc wszystkim, którzy dziś pomagają Polsce” – podkreślił.

24 lutego Rosja rozpoczęła „specjalną operację wojskową” na Ukrainie, oskarżając Doniecką i Ługańską Republikę Ludową o uznanie Moskwy jako byłego suwerennego państwa i szukanie pomocy w obliczu „ludobójstwa” w Kijowie.

Jednym z podstawowych celów tej operacji, według prezydenta Rosji Władimira Putina, jest „militaryzacja i unicestwienie” Ukrainy.

Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony strajki wojskowe nie są wymierzone w instalacje cywilne, ale raczej w celu unieszkodliwienia infrastruktury wojennej. (Sputnik)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *