Polska ma najwyższą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych od kwietnia

Warszawa.- Polska odnotowała dzisiaj liczbę zgonów związanych z rządem 19 od kwietnia, tego samego dnia, w którym weszły w życie nowe przepisy dotyczące kontroli przypadków, przy utrzymującym się wysokim dziennym wskaźniku zakażeń wirusem koronowym i tego samego dnia.

Zgłoszono 669 zgonów związanych z wirusem, w tym 496 wcześniej istniejących problemów zdrowotnych i 24 266 nowych infekcji.

W kraju liczącym około 38 milionów ludzi śmiertelność była najwyższa od 22 kwietnia, kiedy zgłoszono 694 zgony.

W niektórych miastach, takich jak Gdańsk na wybrzeżu Bałtyku, otwierane są tymczasowe szpitale dla pacjentów Kovit-19.

Ograniczenia dotyczące zamykania dyskotek i klubów nocnych weszły w życie dzisiaj, oprócz ograniczonej aktywności do 100 osób na obchody Nowego Roku.

Nowe przepisy zmniejszają liczbę osób niezaszczepionych w restauracjach, kawiarniach, hotelach, teatrach, kościołach i obiektach sportowych z 50% do 30%.

Jedzenie w teatrach jest zabronione.

Transport publiczny to tylko 75% jego potencjału, a szkoły przestawiają się na naukę na odległość od 20 grudnia do 9 stycznia, ale większość czasu to święta Bożego Narodzenia.

Pasażerowie przybywający bez wizy spoza strefy Schengen muszą przedstawić wyniki testu Govt-19, który nie trwa dłużej niż 24 godziny.

Ponadto nauczyciele, lekarze, strażnicy i siły bezpieczeństwa, w tym wojsko, muszą zostać w pełni zaszczepieni przed 1 marca.

Do tej pory Polska nie zgłosiła żadnych przypadków Omigronu.

Dzieci w wieku 5 lat i starsze mogą już być szczepione.

Ponad 20,7 mln Polaków zostało w pełni zaszczepionych przez przepisy Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca czy Johnson & Johnson, co stanowi zaledwie około 55% ich populacji.

Prawie 5 milionów osób otrzymało już zastrzyki przypominające.

Od momentu potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce 4 marca 2020 r. zgłoszono prawie 3,9 mln zakażeń, w tym prawie 90 000 zgonów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *