Polska.- Marszałek polskiej izby niższej oskarżył Kaczyńskiego o uderzanie w „bęben rosyjskiej propagandy”.

Polska.- Marszałek polskiej izby niższej oskarżył Kaczyńskiego o uderzanie w „bęben rosyjskiej propagandy”.

Madryt, 8 lutego (Europe Press) –

Szymon Hołownia z Sejmu oskarżył w czwartek wpływowego Jarosława Kaczyńskiego, lidera opozycji Prawo i Sprawiedliwość (PiS), o uderzanie w „bęben rosyjskiej propagandy” swoją krytyką warunków demokratycznych. Wybory w kraju, w wyniku których unieważniono świadectwa członkowskie dwóm ułaskawionym politykom.

Kaczyński skrytykował dziś rano groźby Halonii nałożeniem sankcji na parlamentarzystów, którzy w środę próbowali dostać się do Sejmu, wraz z byłym ministrem spraw wewnętrznych Mariuszem Kamińskim i jego byłym „numerem dwa” Maciejem Wasiciem, oskarżonymi o nadużycie władzy. Pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, ale został ułaskawiony przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

„Od tej władzy, która nieustannie łamie prawo, można spodziewać się wszystkiego, łącznie z zabójstwami politycznymi” – Kaczyński zemścił się nie tylko za swoją działalność polityczną – będąc kilkakrotnie szefem rządu i wicepremierem – ale także wpływową postacią jako szef ultrakonserwatywnego PiS, któremu kierował przez dwie dekady.

Szef polskiego Sejmu przestrzegł przed oskarżeniami Kaczyńskiego, że „nie robią Polsce żadnej przysługi”, bo za granicą sprawiają wrażenie, że w kraju „dokonują się rewolucje i planowane są zabójstwa polityczne”. Rzeczywistość jest taka, że ​​„toruje się normalny i demokratyczny proces przekazywania władzy” – stwierdziła PAP.

„Panie Kaczyński, czy rozumie pan, co robi się takimi słowami z rosyjską propagandą? Czy rozumie pan proces, w którym bierze pan udział? Dzisiaj uderza pan w bęben rosyjskiej propagandy” – ubolewał myślący w Moskwie Hołownia. Sytuację tę można wykorzystać do zwrócenia uwagi, że sojusznicza Ukraina, Polska, przeżywa okres kryzysu demokratycznego.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *