Polska nałożyła grzywnę w wysokości 160 160 mln euro przez Unię Europejską za podważanie niezależności sądownictwa | Świat | D.W.

Z tej kwoty 69 mln ்லியன் wydano na pierwszą transzę środków unijnych dla Polski, a 42 mln ்லியன் na drugą transzę, według Komisji Europejskiej, organu zarządzającego UE.

Zezwolenie ma na celu zmuszenie Warszawy do zastosowania się do decyzji TSUE o natychmiastowym zawieszeniu postępowania przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, głównym organem ds. reformy polskiego sądownictwa, o które oskarża Unię Europejską. Wolność sędziów.

Wójt obniżył kolejną karę dla Polski w wysokości 60 mln euro, 68,5 mln, za nieprzestrzeganie orzeczenia TSUE w sprawie zamknięcia kopalni węgla ze względu na jej wpływ na środowisko i zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Polski rząd nałożył na swoich sędziów „nielegalny system dyscyplinarny”

Sędzia UE (TSUE) już w październiku 2021 roku nałożył na Polskę milion euro dziennie. Polska musiała płacić milion euro dziennie od 3 listopada 2021 do 10 stycznia 2022 na rzecz organu regulacyjnego przeciwko sędziom, co jest niezgodne z prawem UE.

Komisja Europejska (KE) wysłała do Polski formalne pismo nakładające grzywnę w wysokości 69 mln euro, ale Warszawa nie ujawniła swoich planów uznania systemu regulacyjnego dla sędziów za nielegalny przez europejski wymiar sprawiedliwości. Kara dotyczy okresu od 3 listopada 2021 r. do 10 stycznia 2022 r., za który Polska musiała płacić milion euro dziennie.

Kara została nałożona po terminie – do 10 stycznia – aby wyjaśnić, w jaki sposób Bruksela planuje zastosować się do orzeczenia społecznego, które wymaga zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Od 10 stycznia Polska miała 45 dni na zapłatę, zanim Komisja Europejska przystąpiła do procesu uiszczenia kary. Za niepłacenie Warszawy Komisja nałożyła kary pieniężne z funduszy unijnych otrzymujących Polskę.

jov (afp, tagesschau24)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *