Polska obawia się, że Niemcy odsprzedają rosyjską ropę

Dzisiejsze doniesienia wynikają z ogłoszonej w zeszłym tygodniu decyzji, że Warszawa całkowicie zrezygnuje z importu energii z Rosji jeszcze w tym roku.

„Zapowiedzieliśmy, że do końca roku zrzucimy ropę, ale trzeba uważać, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której np. tania ropa kupowana od Rosjan zapełni polski rynek”. Mல்லller mówił o umowie z lokalną agencją DPA.

Rzecznik dodał, że jego kraj proponuje zakrojone na szeroką skalę embargo na paliwo z Eurazji lub specjalny podatek na energię importowaną z Moskwy.

Według jego raportów ta decyzja zrównoważy sytuację na rynku.

UE chce uzupełnić szóstą falę postępowań karnych przeciwko Moskwie o pełną blokadę ruchu rosyjskiej ropy.

Wiele krajów regionu, m.in. Niemcy, Węgry, Słowacja i Czechy, odrzuciło inicjatywę bloku wspólnotowego.

„Jako odpowiedzialny, nie możemy poprzeć tej wersji brukselskiego pakietu sankcji” – przyznał węgierski minister spraw zagranicznych Peter Sigzardo w filmie zamieszczonym na jego oficjalnym koncie na Facebooku.

Ze swojej strony Rosja przygotowuje się do podjęcia wszelkich restrykcji wobec swoich zasobów ropy i gazu, zwłaszcza zawarcia umów z nowymi nabywcami z Azji i Pacyfiku.

Na spotkaniu eurazjatyckiego prezydenta Władimira Putina wezwał do przyspieszenia realizacji projektów kolejowych, ropociągowych i portowych w celu ułatwienia eksportu surowców energetycznych na rynki południa i wschodu kraju.

Według Putina, Zachód dąży do pogorszenia warunków życia milionów ludzi.

pamięć / hml

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.