Polska obniży VAT na podstawowe artykuły spożywcze do 0: to jest jej strategia antyinflacyjna

Premier RP Mateusz Morawiecki Rząd polski ogłosił 20 grudnia 2021 r. Stawka VAT na podstawowe artykuły spożywcze powinna zostać obniżona do zera Rozpoczyna się w lutym przez co najmniej sześć miesięcy, pod warunkiem zatwierdzenia przez Komisję Europejską.

Dlatego Polska zwróciła się do Komisji Europejskiej o obniżenie podatku VAT na żywność do zera. Polonia cierpi z powodu rosnącej inflacji, który osiągnął 7,4% w listopadzie i będzie nadal rósł w nadchodzących miesiącach. Inflacja względna w Hiszpanii wynosi 5,5%, a średnia UE to 5,2%. Eurostat.

W listopadzie 2021-in-the-eu.jpg
Roczna inflacja w UE w listopadzie 2021 r.

„Zredukujemy podatek VAT na podstawowe artykuły spożywcze do zera na sześć miesięcy począwszy od lutego” i użyjemy „pakietu tarczy” dla inflacji.Niezależnie od odpowiedzi Komisji Europejskiej„Moraviki powiedział na konferencji prasowej polskiej gazety Konferencje.

Tym samym polski rząd wprowadził: „Tarcza antyinflacyjna”, Zawiera zestaw środków chroniących społeczność przed skutkami inflacji, w tym obniżki podatków i subsydia o niskich dochodach.

Pakiet antyinflacyjny polskiego rządu

„Tarcza antyinflacyjna ma chronić polskie rodziny i polskie budżety mieszkaniowe przed wzrostem cen” – dodał Moraviki.

Pakiet zawiera sześć zasad. Pierwszy, Ceny paliw zostaną obniżone do końca maja, Specjalna ulga podatkowa i dodatkowe zwolnienie paliw pompowanych z podatku od sprzedaży detalicznej wg Polskie Radio.

Podatek od towarów i usług (VAT) na gaz zostanie obniżony z 23% do 8% od stycznia do marca. VAT na energię elektryczną spadnie z 23% do 5% w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku. Rząd powiedział, że gospodarstwa domowe obniżą podatek akcyzowy do zera, a inni użytkownicy energii elektrycznej zapłacą obniżony podatek akcyzowy.

Ponadto ponad 5 milionów biednych rodzin ma „Rekompensata kosztów utrzymania”, Zostanie wypłacona w dwóch ratach w 2022 roku. Dotacja wyniesie od 400 slotów (86 euro) do 1150 slotów (246 euro) w zależności od wielkości rodziny.

Ponadto polski gabinet planuje zaoszczędzić od 3 miliardów slotów (640 milionów euro) do 5 miliardów slotów (1,1 miliarda euro). Poprzez wysoce efektywne wydatki publiczneObejmuje to zamrożenie nowych rządowych miejsc pracy, według mediów polskiej agencji Polska Firma Prasowa.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.