Polska odnotowała 468 nowych prób przekroczenia granicy

Warszawa broni się przed protestami z okazji Święta Niepodległości przy pomocy skrajnie prawicowych członków

Polska Straż Graniczna potwierdziła 468 nowych inicjatyw Nielegalne przekraczanie granicy PolskiPremier Polski Mateusz Morawiecki zapewnił, że jego kraj i kraje bałtyckie zachowają pokój i stabilność w Europie.

Oprócz tych 468 prób zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin, Straż Graniczna wydała nakaz eksmisji wobec 42 cudzoziemców, jak wynika z jego konta na Twitterze.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała ponad 32 000 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy z Białorusi, z czego prawie 17 300 w samym październiku, około 7 700 we wrześniu i ponad 3 500 w sierpniu.

Moraviki tymczasem obiecał na Twitterze, że „Polska i kraje bałtyckie będą chronić swoje granice, utrzymując pokój i stabilność w Europie”.

„Mamy pełne poparcie NATO i Unii Europejskiej” – powiedział w oświadczeniu zeszłej nocy.

Dzień Niepodległości

Gdy w Warszawie rozpoczynają się obchody Święta Niepodległości, znane są dane o kolejnych próbach przekroczenia granicy, a w stolicy planowana jest na ten dzień demonstracja z przybyciem członków ruchów skrajnie prawicowych.

Marsz był sceną gwałtownych starć między skrajną prawicą a siłami bezpieczeństwa w ostatnich latach, a dziś warszawska policja ostrzegła media, by przybyły z bezpieczeństwem.

„Dobre zdjęcie nie jest warte twojego zdrowia ani życia” – ostrzegła stołeczna policja w mediach społecznościowych, wzywając prasę do wzięcia udziału w demonstracji pokazującej strój ze słowem „magazyn” na Twitterze. Umieszczone po bokach ścieżki.

Demonstracja została zakazana przez prezydenta Warszawy, rywala Rafała Trzaskowskiego, ale później została zatwierdzona przez rząd federalny.

Wsparcie z Europy

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel w środę odwiedził Polskę, gdzie wezwał do „szybkich i zdecydowanych działań” w sprawie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, gdzie powiedział, że „ma miejsce hybrydowy, brutalny, brutalny i niesprowokowany atak”.

Spotkał się z Michaelem Moravici, który podkreślił, że „nie był to kryzys przesiedleńczy, ale kryzys polityczny, który miał na celu destabilizację sytuacji”. Unia Europejska (UE)”.

Obaj przywódcy uznali winę reżimu Aleksandra Łukaszenki, mimo setek imigrantów i gwałtownych prób nielegalnego wjazdu na terytorium Polski.

Tymczasem minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński zapowiedział w czwartek, że w połowie przyszłego roku wzdłuż granicy z Białorusią powstanie żelazne ogrodzenie z drutem kolczastym i urządzeniami elektronicznymi, takimi jak czujniki ruchu i kamery dzienne.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *