Polska odpada z półfinału Hiszpanii Więcej sportu | Sporty

Sergio Noda i Polak Marcin Mozdzonik podczas Espany

Rozwiń obraz

Sergio Noda i Polak Marcin Mozdzonyk podczas meczu Hiszpanii z Polską (EFE)

Zaktualizowano we wtorek 09.08.2009 o 22:03 (Czas środkowoeuropejski)

Agencje

Stambuł.- Niemcy zaskoczyli Grecję pierwszego dnia drugiego etapu Mistrzostw Europy w siatkówce, po zwycięstwie 3:1, podczas gdy Polska pokonała Hiszpanię (3:2) w niefortunnym „tie-breaku”, w wyniku którego Julio Velasco bardzo zły stan. wzruszony.

Pomimo zwycięstwa Niemcy z jednym zwycięstwem zajmują czwarte miejsce. Polacy pozostają w czołówce tabeli i otwierają różnice. Hiszpania zajmuje piąte miejsce i ma duże trudności z zakwalifikowaniem się do półfinału turnieju.

Obecna mistrzyni Hiszpanii po długim i zaciętym meczu (18-25, 25-20, 25-18, 23-25 ​​i 17-15) dodała drugą porażkę w rozgrywkach. Wysokość i siła polskiej drużyny zadecydowały o zwycięstwie Polski w ekscytującym tie-breaku.

W drugiej grupie zdecydowanie dominują Bułgaria i Rosja, które są zdecydowanymi pretendentami do pozostania w rywalizacji o mistrzostwo Europy. W najbliższy wtorek wyraźnie pokonali odpowiednio Finlandię (0-3) i Serbię (3-1), odnosząc trzy zwycięstwa (dwa w pierwszym etapie).

Ponadto Holandia pokonała Włochy (3-1) i zajęła drugie miejsce w grupie, pozostawiając drużynę Transalpine praktycznie bez wyjścia, nie znając zwycięstwa. Fińska drużyna jest w tej samej sytuacji. Następnego dziesiątego dnia mecz Bułgarów z Rosjanami zostanie rozegrany.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *