Polska odrabia pracę domową i podwaja liczebność swojej armii, aby powstrzymać Putina

Polska odrabia pracę domową i podwaja liczebność swojej armii, aby powstrzymać Putina

W niecałe dziesięć lat siły zbrojne Polska Ich liczebność wzrosła ponad dwukrotnie z 95 000 do 200 000, w tym 148 000 czynnych żołnierzy regularnych i utworzone w 2015 r. 38-tysięczne Siły Bezpieczeństwa Terytorialnego.

Decydujący gol Warszawa Jest to łączna siła licząca 300 000 żołnierzy, która zostanie utworzona Polska W największych siłach lądowych NATO Wewnątrz Europa.

Planuje się zgromadzić 1600 czołgów bojowych, w tym około 1000 czołgów bojowych otrzymanych przez Korea Południowa: niż Zjednoczone Królestwo, Francja, Niemcy, Hiszpania I Włochy Razem. Oczekuje się, że w tym roku wydatki na obronność wzrosną o ponad 3% PKB. Niektóre obliczenia sugerują, że może on być wyższy niż 4%, co jest wartością maksymalną NATO.

Mariusza Błaszczaka, który jako minister obrony od 2018 r. do końca ubiegłego roku był przede wszystkim odpowiedzialny za te reformy, jasno określa swoje intencje. „Robimy to, aby to stworzyć [nivel de] Profilaktyka Zapobieganie Putin atak Polska„, Powiedziałem Czasy W wywiadzie.

Liderzy dla wszystkich Europa Są coraz bardziej zaniepokojeni tym, że kontynent nie będzie w stanie obronić się bez wsparcia USA, po trzech dekadach zmniejszania się krajowych budżetów obronnych, po których nastąpiły cięcia w tzw. dywidendzie pokojowej. związek Radziecki.

W weekend obawy te wzrosły w związku z doniesieniami Donalda TrumpaPodczas wydarzenia związanego z kampanią powiedział, że „zachęca”. Rosja Atakuj dowolnego członka Europy NATO „Zaniedbała” w wydatkach wojskowych. Tego samego dnia, Jensa StoltenbergaSekretarz generalny NATO– powiedział w wywiadzie dla Weld am Sonntag To Europa Potrzebna jest „broń na trwający od dziesięcioleci konflikt”. Rosja.

Przykład Polski

Projekt renowacji Polska Został w pełni uruchomiony pod koniec 2018 roku. Ma dwa główne cele. Pierwszym z nich jest integracja Ameryka Jako główny gwarant bezpieczeństwa PolskaPodwojenie wydatków na obronność i zamówienie bardziej zaawansowanego sprzętu z USA: 366 czołgów M1 Abrams486 Wiele systemów uruchamiania Rakiety Himars i mniej 32 myśliwce F-35.

Po drugie, polscy stratedzy dostrzegli to na długo przed rosyjską inwazją na dużą skalę Ukraina W europejskiej wojnie lądowej naprawdę liczy się wielkość armii lądowej.

Biorąc pod uwagę ostatnie gorzkie doświadczenia Zjednoczone Królestwo I Niemcy aby osiągnąć cele Rekrutacja, postanowił zainwestować pieniądze w problem polski. W ciągu ostatniej dekady podstawowa płaca żołnierza wzrosła o 82%.

Teraz jednak politycy opozycji boją się nowego socjalistycznego rządu Donalda Tuska Zmień priorytety bezpieczeństwa. „W tej chwili czujemy, że jesteśmy w bałaganie” – powiedział. Błaszczak W swoim wywiadzie Czasy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *