Polska oferuje zróżnicowanie kontraktów dla morskich farm wiatrowych Baltica

Urząd Regulacji Energetyki przyznał kontrakty na morskie farmy wiatrowe Baltica 3 i Baltica 2 o łącznej mocy do 2,5 GW. Baltica 3 i 2 wniosą istotny wkład w transformację zielonej energii w Polsce, przyspieszy rozwój lokalnego łańcucha dostaw i pobudzi aktywność gospodarczą na wiele lat.

Największy morski projekt wiatrowy w polskim rejonie Morza Bałtyckiego, który obejmuje dwie fazy, Baltica 3 i Baltica 2 – obecnie Baltica Offshore Wind Farm – jest dużym krokiem bliżej realizacji, gdy przedstawi go szef Urzędu Regulacji Energetyki. (URE). Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska RP oraz schemat maksymalnej różnicy 319,60 PLN / MW (CFD) zgodnie z Ustawą o wodzie morskiej. To skutecznie potwierdza, że ​​Farma Wiatrowa Baltica Offshore została wybrana do pierwszej fazy ambitnego projektu morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Dzięki łącznej mocy do 2,5 gigawata Baltica 3 i 2 będą wytwarzać wystarczającą ilość zielonej energii, aby zasilić 4 miliony polskich gospodarstw domowych.

W lutym 2021 strsted i PGE Podpisał kontrakt Utworzenie spółki joint venture 50/50 w celu rozwoju, budowy i eksploatacji statków Baltica 3 i 2, opracowanej przez spółki celowe. Projekt 3-fazowy Baltica (do 1 GW) rozpocznie wytwarzanie energii elektrycznej w 2026 r., Natomiast 2-fazowy Baltica (do 1,5 GW) zostanie uruchomiony przed 2030 r., W zależności od transakcji joint venture i ostatecznych decyzji inwestycyjnych. Arstet i PGE. Nagroda CFD podlega ostatecznemu zatwierdzeniu przez Komisję Europejską.

Rosmus Erbo, starszy wiceprezes Arstet i prezes regionalnej Europy kontynentalnej, mówi: „Przyznanie kontraktu na Baltica 3 i 2 jest kamieniem milowym we wspólnych aspiracjach Argentyny i PGE w Polsce i Polsce. W ramach wspólnego przedsięwzięcia z niecierpliwością czekamy na realizację tych ważnych projektów infrastrukturalnych i pomoc Polsce w wykorzystaniu ogromnych zasobów zielonej energii na Morzu Bałtyckim. Sektor morskiej energetyki wiatrowej będzie kamieniem węgielnym przejścia Polski na zieloną energię i może stworzyć tysiące miejsc pracy w Polsce. ”

Jak mówi Wojciech Debrovsky, prezes GK PGE: „Decyzja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki sprawia, że ​​projekt offshore i Farma Wiatrowa Baltica Marine nabierają charakteru. Morskie powietrze w Polsce ma teraz mocne podstawy do budowy, co jest obecnie priorytetem Grupy Kapitałowej PGE. W naszej aplikacji na CFD nakreśliliśmy również, w jaki sposób chcielibyśmy inwestować w farmy morskie jako lider tej nowej branży w Polsce. Zależy nam na wzmocnieniu lokalnego łańcucha dostaw. ”

Mapa drogowa Polski dla morskiej bryzy
Polityka energetyczna Polski jest kluczową technologią umożliwiającą przekształcenie powietrza z jednego oceanu w gospodarkę niskoemisyjną w Polsce do 2040 r., A polskie prawo dotyczące wiatru morskiego określa ambicje dotyczące polskiej wody morskiej: Polska ma wytworzyć 5,9 gigawata do 2030 r., 11 gigawatów do 2040 r., A 2040 r. Do 2040 r .; Analizy sugerują, że do 2050 roku polska woda będzie miała pojemność do 28 gigawatów. Ma potencjał, aby uczynić Polskę największym rynkiem dla powietrza przybrzeżnego w regionie Polski i znacząco przyczynić się do osiągnięcia celu Komisji Europejskiej, jakim jest 300 gigawatów wody morskiej.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej szacuje, że osiągnięcie celów dotyczących pojemności wody morskiej w polskim prawie morskim otworzy inwestycje o wartości 29 29 miliardów.

Wiele polskich firm jest już aktywnie zaangażowanych w montaż i serwis turbin podwodnych jako dostawcy kabli, fundamentów, dźwigów i statków w przemyśle morskim. Polskie porty w regionie Morza Bałtyckiego mają potencjał, aby stać się centrami budowy, obsługi i utrzymania morskich farm wiatrowych.

Informacje zawarte w niniejszym komunikacie nie zmieniają wcześniejszych wytycznych finansowych strsted na rok podatkowy 2021 ani przewidywanej kwoty inwestycji na 2021 r.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji:

Relacje z mediami Strsted Group
Tom Christian
+45 99 55 60 17
[email protected]

Relacje inwestorskie
Alan Botskov Anderson
+45 99 55 79 96
[email protected]

Strsted about
Strsted vision to świat, który działa całkowicie na zielonej energii. Strsted buduje, buduje i obsługuje morskie i przybrzeżne farmy wiatrowe, farmy słoneczne, magazyny energii i zakłady bioenergetyczne oraz dostarcza produkty energetyczne swoim klientom. Strsted została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę energetyczną na świecie w rankingu Corporate Knights 2021 Global Most Sustainable Companies Index i została uznana przez CDP Climate Change za globalnego lidera w dziedzinie działań na rzecz klimatu. Strsted z siedzibą w Danii zatrudnia 6179 osób. Akcje Strsted są notowane na giełdzie Nasdaq Copenhagen (Orsted). Do 2020 roku przychody grupy wyniosą 52,6 mld TKK (7 7,1 mld). Odwiedź Orsted.com lub śledź nas na Facebooku, LinkedIn, Instagramie i Twitterze.

Połączyć

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *