Polska ogłasza kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska ogłasza kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Środa, 27 września 2023 – 12:49

Pojawiła się także propozycja uczczenia go między Niemcami a Izraelem w setną rocznicę Igrzysk Berlińskich w 1936 roku.

Prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił w środę kandydaturę swojego kraju na gospodarza igrzysk olimpijskich. Lato 2036, na Europejskiej Konferencji Sportu i Turystyki odbywającej się w Zakopanem (południe).

„Pragnę ogłosić, że po konsultacjach z kierownictwem PKOl, Ministerstwem Sportu, jego współpracownikami i rządem naszą ambicją i intencją jest dążenie do zorganizowania Letnich Igrzysk Olimpijskich w naszym kraju w 2036 roku ” Ogłaszać.

Duda wspomniał, jak Polsce i Ukrainie udało się zorganizować Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012, a także trzecią edycję Igrzysk Europejskich, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca tego roku pomiędzy Krakowem a Małopolską.

Prezydent to podkreślił Do tego czasu Polska będzie w 100% gotowa pod względem infrastrukturalnym, Od czasu projektu Warsaw Total Airport, tzw „Centralny Port Komunikacyjny”, oraz dodatkowe 3000 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych.

„Będziemy mieli duże, bardzo nowoczesne lotnisko z siecią linii kolejowych”.Wyraził nadzieję, że pozostałe 13 lat do 2036 roku wystarczy na spełnienie niezbędnych wymagań nie tylko na poziomie infrastruktury, ale także w obszarze sportu.

Duda na to zwrócił uwagę W najbliższych dniach przygotuje list skierowany do Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.Tomasza Bacha, który 6 października wręczy mu Prezes PKOl.

„Obiecuję, że osobiście dołożę wszelkich starań, abyśmy mieli możliwość świętowania Letnich Igrzysk Olimpijskich”.O tym oświadczył Prezydent.

Jak dotąd złożono trzy oferty na organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku: Meksyk, Indonezja i Turcja.

Pojawiają się także propozycje obchodów ich w Egipcie, Kanadzie, Korei Południowej, Chinach, Indiach, Katarze, Węgrzech, Włoszech, Danii i innym kraju. Wspólny projekt organizacyjny Niemiec i Izraela z okazji stulecia Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *