Polska ogłasza kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska ogłasza kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił kandydaturę swojego kraju na gospodarza Letnich Igrzysk Olimpijskich 2036 w stolicy Polski. Europejska Konferencja Sportu i Turystyki Który odbywa się w Zakopanem (południe).

Pragnę ogłosić, że po konsultacjach z kierownictwem PKOl, Ministerstwem Sportu i jego współpracownikami oraz rządem naszą ambicją i intencją jest dążenie do zorganizowania w naszym kraju Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku .„Ogłaszać.

Duda wspomniał, jak Polsce i Ukrainie udało się zorganizować Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012, a także trzecią edycję Igrzysk Europejskich, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca tego roku pomiędzy Krakowem a Małopolską.

Prezydent podkreślił, że do tego czasu Polska będzie w 100% przygotowana infrastrukturalnie, gdyż zostanie ukończony projekt Dużego Portu Lotniczego Warszawa, tzw. „Centralny Port Komunikacyjny”, a także dodatkowe 3000 kilometrów autostrad i autostrad.

Będziemy mieli duże, ultranowoczesne lotnisko z siecią linii kolejowych«, wyraził nadzieję, że pozostałe 13 lat do 2036 roku wystarczy, aby spełnić niezbędne wymagania nie tylko na poziomie infrastruktury, ale także w dziedzinie sportu.

Duda wskazał, że w najbliższych dniach przygotuje list skierowany do Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, który Prezydent PKOl przekaże mu 6 października.

Obiecuję, że osobiście zaangażuję się w zapewnienie nam możliwości świętowania Letnich Igrzysk Olimpijskich„Prezydent powiedział.

Póki co są trzy kandydatury na organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku: Meksyk, Indonezja, Turcja i obecnie Polska.

Istnieją także propozycje obchodów go w Egipcie, Kanadzie, Korei Południowej, Chinach, Indiach, Katarze, Węgrzech, Włoszech, Danii oraz wspólny projekt organizacyjny Niemiec i Izraela w stulecie Igrzysk Berlińskich w 1936 roku.

fontanna: Evie

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *