Polska ogłasza kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku


Kraków.- prezydent Polak Andrzej Duda ogłosił w środę kandydaturę swojego kraju na gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku podczas Europejskiej Konferencji Sportu i Turystyki odbywającej się w Zakopanem (południe).

„Pragnę ogłosić, że po konsultacjach z Zarządem PKOl, Ministerstwem Sportu i jego partnerami oraz rządem naszą ambicją i zamiarem jest dążenie do zorganizowania Letnich Igrzysk Olimpijskich w naszym kraju. W roku 2036.

Duda wspomniał, jak Polsce i Ukrainie udało się zorganizować Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012, a także trzecią edycję Igrzysk Europejskich, które odbyły się w okresie od czerwca do lipca tego roku pomiędzy Krakowem a Małopolską.

Prezydent podkreślił, że do tego czasu Polska będzie w 100% przygotowana infrastrukturalnie, gdyż zostanie ukończony projekt Dużego Portu Lotniczego Warszawa, czyli Centralnego Portu Komunikacyjnego, a także dodatkowe 3000 kilometrów autostrad i autostrad.

„Będziemy mieli duże, bardzo nowoczesne lotnisko, wyposażone w sieć linii kolejowych” – powiedział, wyrażając nadzieję, że 13 lat do 2036 roku wystarczy, aby spełnić niezbędne wymagania nie tylko na poziomie infrastruktury, ale także w zakresie dziedzinie infrastruktury. Boisko sportowe.

Duda wskazał, że w najbliższych dniach przygotuje list skierowany do Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, który Prezydent PKOl przekaże mu 6 października.

„Osobiście zobowiążę się do zapewnienia nam możliwości świętowania letnich igrzysk olimpijskich” – powiedział prezydent.

Jak dotąd istnieją trzy kandydatury na organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku: Meksyk, Indonezja i Turcja. Istnieją także propozycje obchodów go w Egipcie, Kanadzie, Korei Południowej, Chinach, Indiach, Katarze, Węgrzech, Włoszech, Danii oraz wspólny projekt organizacyjny Niemiec i Izraela w stulecie Igrzysk Berlińskich w 1936 roku.


You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *