Polska ogłosiła kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska ogłosiła kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Europejska głowa państwa wyraziła chęć zorganizowania wspomnianego turnieju. Dołącza do propozycji Meksyku, Indii i Turcji.

Podczas Europejskiej Konferencji Sportu i Turystyki w Zapopan w Meksyku ogłoszono deklarację o ogromnym znaczeniu dla świata sportu. Prezydent Polski Andrzej Duda oficjalnie ujawnił kandydaturę swojego kraju do organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku.

Duda podkreślił dotychczasowe osiągnięcia Polski w organizacji międzynarodowych wydarzeń sportowychJak Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 Trzecia edycja Igrzyska Europejskie w 2023 r. Również podkreślone Postęp w infrastrukturze krajutakich jak Projekt Warszawskiego Wielkiego Portu Lotniczego, tzw „Centralny Port Komunikacyjny”Rozbudowa sieci dróg i autostrad.

„Pragnę ogłosić, że po konsultacjach z kierownictwem PKOl, Ministerstwem Sportu i jego współpracownikami oraz rządem„Czy naszą ambicją i zamiarem jest dążenie do zorganizowania w naszym kraju Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku?” – brzmiały słowa polityka. I

  • Image Czy faktycznie Tonya Harding złamała nogę Nancy Kerrigan?

Meksyk ze swojej strony również wyraził zainteresowanie organizacją Igrzysk Olimpijskich w 2036 r. Minister spraw zagranicznych Meksyku Marcelo Ebrard i przewodnicząca Meksykańskiego Komitetu Olimpijskiego María José Alcalá wyrazili: Ogłosili decyzję na wspólnej konferencji prasowej. Ebrard podkreślił, że Meksyk posiada niezbędną infrastrukturę sportową i że rząd Meksyku przekaże 10 procent niezbędnych środków.

Inny kraj wyraził zainteresowanie igrzyskami olimpijskimi w 2036 r., To Indonezja. Stan ten, jeśli zostanie wybrany, będzie miał swoją siedzibę Stolica jest w budowie. To Nusantara, która będzie stolicą położoną na wyspie Borneo.

Indie Przyłączyła się także do rywalizacji o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 r. Anurag Thakur, indyjski minister sportu, Ogłosili, że poważnie rozważają ofertę organizacji igrzysk.

Tureckie miasto Stambuł ogłosiło zainteresowanie ponownym startem w zawodach na Stadionie Olimpijskim. Burmistrz Stambułu Ekrem Imamoglu ogłosił chęć przygotowania miasta do Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku. Wcześniej rywalizował z Tokio i Madrytem w 2020 r. Ponadto İmamoğlu wyraził również swoje ambicje zorganizowania Igrzysk Paraolimpijskich.

Jako obiekt Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku Polska dołącza do długiej listy krajów, które marzyły o organizacji tego wydarzenia sportowego. Na czele stoi Meksyk, który zrobił to oficjalnie, a inne możliwości to Egipt, Anglia, Indie, Turcja, Węgry, Katar i Niemcy.

Zdjęcie: As.com

Czytaj:

Co się stanie z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2030?

Los Angeles 2028: Decyzja w sprawie nowych dyscyplin sportowych przełożona

Panam Sports ostrzega Barranquilla przed Igrzyskami Panamerykańskimi w 2027 roku

Twoja opinia ma znaczenie!

W AAD chcemy wiedzieć, jakie treści Ci się podobają, a jakie nie i jakie inne tematy chciałbyś zobaczyć w naszych mediach.

Uzupełnij to rekonesans W niecałe 5 minut. Bardzo nam pomagasz

Dzięki!

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *