Polska opowiada się za zakazem importu mleka, drobiu, jaj i miodu z Ukrainy

Polska opowiada się za zakazem importu mleka, drobiu, jaj i miodu z Ukrainy

WARSZAWA, 20 kwietnia (Sputnik). – Polska zwróciła się do Unii Europejskiej (UE) o zakazanie importu nie tylko zboża, ale także mleka, kurczaków, jaj i miodu z Ukrainy – powiedział polski minister rolnictwa Robert Tellus.

Nagłówek przypomina, że ​​Bruksela jest gotowa zakazać importu do UE czterech rodzajów zbóż: pszenicy, kukurydzy, rzepaku i słonecznika.

„Nasza lista produktów jest bardzo obszerna. Oferujemy również mleko, drób, jaja, miód itp. Ta lista jest szersza niż to, co oferuje Unia Europejska” – powiedział Telles, dodając, że negocjacje trwają.

Minister powiedział, że jest to propozycja pięciu krajów graniczących z Ukrainą, które bardziej niż inne zostały dotknięte obecnym kryzysem w dostawach produktów rolnych.

Telus zwrócił też uwagę, że Unia Europejska przekazuje 100 mln euro pomocy pięciu krajom graniczącym z Ukrainą.

31 marca premierzy Polski, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Słowacji skierowali do Komisji Europejskiej wspólny list, w którym zaapelowali do swoich krajów o zajęcie się zatłoczeniem magazynów, zakłóceniami na rynku i innymi problemami związanymi z masową produkcją ukraińskich produktów .

15 kwietnia Warszawa i Budapeszt zakazały importu szeregu produktów rolnych z Ukrainy do 30 czerwca.

Podobny środek został zatwierdzony we wtorek przez Słowację. (Sputnik)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *