Polska ostrzegła, że ​​kolejne ofiary Rosji będą w Europie Wschodniej, na Kaukazie i w Azji Środkowej

Polska ostrzegła, że ​​kolejne ofiary Rosji będą w Europie Wschodniej, na Kaukazie i w Azji Środkowej
Polska ostrzega, że ​​kolejne ofiary Rosji będą w Europie Wschodniej, na Kaukazie i w Azji Centralnej (EUROPA PRESS/ARCHIVE)

Prezydent Polski Andrzej Duda ostrzegł w czwartek, że kolejne „ofiary” Rosji znajdują się w Europie Wschodniej, na Kaukazie i w Azji Środkowej.l, jeśli Ukraina nie wygra wojny, dlatego nalegała na dalsze dozbrajanie sił ukraińskich i wzmocnienie swojej pozycji w obliczu ewentualnych negocjacji.

Rosja nie zatrzyma się na Ukrainie. Jej kolejnymi ofiarami mogą stać się inne kraje Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej (…) Jeśli Rosja wygra tę wojnę, zaatakuje następny kraj, tak działa rosyjski imperializm” – ostrzegł Duda na spotkaniu Światowym Forum Ekonomiczne w Davos.

„Musimy o tym pamiętać Ukraina nie tylko walczy o swoją suwerenność, ale także broni naszych wartości demokratycznych, nie możemy o tym zapominać. Wojna na Ukrainie ma znaczenie symboliczne” – powiedział Duda. Ugrinform.

Dla Dudy zwycięstwo Rosji byłoby sygnałem dla świata, że ​​Zachód może zostać zaatakowany. Dlatego przestrzegł przed „sojuszem diabła”, który nie tylko wspiera prezydenta Rosji Władimira Putina, ale jest także gotowy współpracować w działaniach zagrażających „porządkowi międzynarodowemu”.

Duda ostrzegł także, że zmęczenie, jakie wojna powoduje wśród partnerów Q, jest przesłaniem, które Kreml chce usłyszeć, gdyż jego zdaniem wsparcie Ukrainy jest dla Zachodu pierwszym krokiem do ostatecznego nakłonienia do rozmów.

Pomoc dla Ukrainy uznana za niezbędną do zapewnienia porażki Rosji (EUROPA PRESS/ARCHIVE)

Ze względu na możliwość porozumienia, Duda nalegał, aby sami Ukraińcy ustalili warunki prowadzenia negocjacji.. „Powinni decydować o swojej przyszłości i nikt z zewnątrz nie powinien tego robić w imieniu Ukrainy ani zamiast niej” – powiedział.

Prezydent USA Joe Biden i kanclerz Niemiec Olaf Scholz zobowiązali się we wtorek do dalszego wysyłania Ukrainie pomocy finansowej, humanitarnej i wojskowej. Senat USA.

Prezydent Biden i ja zgadzamy się: chcemy w dalszym ciągu zapewniać Ukrainie wsparcie finansowe, humanitarne i wojskowe. (…) Niemcy wydadzą w 2024 roku na sprzęt wojskowy ponad 7 miliardów euro– napisał Scholz na swoim koncie w sieci społecznościowej X, wcześniej na Twitterze, po rozmowie telefonicznej z prezydentem USA.

Ze swojej strony europejski komisarz ds. gospodarczych, Paola GentiloniegoObiecał to Wsparcie gospodarcze dla Ukrainy to „nie tylko zadanie europejskie” i zwrócił się do Stanów Zjednoczonych, aby nie wstrzymywały pomocy dla tego krajuKiedy dwudziestu siedmiu zażądało zniesienia zakazu 50 000 milionów euro (54 miliardy dolarów) pomocy finansowej dla Kijowa w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

„Oczywiście prosimy o wsparcie wszystkich partnerów międzynarodowych, wsparcie gospodarcze dla Ukrainy to nie tylko zadanie europejskie” – powiedział Włoch po przybyciu na spotkanie ministrów finansów UE, nie wymieniając konkretnie Waszyngtonu. (UE) w Brukseli.

W zeszłym roku Bruksela zaproponowała przyznanie Ukrainie 50 miliardów euro pomocy w latach 2024-2027, ale w grudniu obu krajom nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie jej wdrożenia. węgierskie weto I zdecydował się odłożyć decyzję do szczytu przywódców zaplanowanego na 1 lutego, aby spróbować przekonać Budapeszt do przyłączenia się do planu lub znaleźć sposób na obejście weta.

(z informacją z Europa Press)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *