Polska otrzyma środki ratunkowe dopiero po osiągnięciu uzgodnionych celów – Komisja

Bruksela11 sierpnia – Polska otrzyma pieniądze z unijnego funduszu ratunkowego dopiero po osiągnięciu przez polski rząd kamieni milowych i celów uzgodnionych wspólnie z Unią Europejską w miesiącach negocjacji – poinformowała w czwartek Komisja Europejska.

Polska ma prawo do 24 mld euro dotacji i 11,5 mld euro tanich pożyczek na odbudowę gospodarki w zielony i zdigitalizowany sposób po pandemii koronawirusa. Covid-19.

Jednak rządząca w Polsce eurosceptyczna partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) jest niechętna odwróceniu zmian w sądownictwie wprowadzonych w ciągu ostatnich siedmiu lat, a finansowanie zostało zamrożone. Warunki uzgodnione wspólnie z Komisją.

Liderzy PiS zaprzysięgli w tym tygodniu, że nie będą iść na ustępstwa i zagrozili, że utrudni podejmowanie decyzji w UE, jeśli Polska nie będzie w stanie zapewnić sobie unijnego finansowania.

„Komisja i Polska dyskutowały nad propozycją od kilku miesięcy i we wszystkich szczegółach została ona podpisana przez obie strony, więc nie ma miejsca na nieporozumienia” – powiedział rzecznik Komisji na regularnej konferencji prasowej.

„Oczywiste jest, że uzgodnione kamienie milowe i cele muszą zostać osiągnięte” – dodał.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.