Polska Pierwsza Mieszana Mistrzyni Olimpijska 4×400 i Srebrna Dominikana | Sport | Wydanie amerykańskie

Polska z kwartetem Karola Załowskiego, Natalią Kaczmarek, Justiną Sweety-Erstic i Kajetanem Doszyskim zdobyła swój pierwszy w historii tytuł olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m, która została niedawno wprowadzona do programu sportowego, z 34-procentowym zwycięstwem, z 1 3:09.87, zacięta dominikańska drużyna wyrwała w ostatniej minucie srebrny medal ze Stanów Zjednoczonych.

Stronę dominikańską, którą zdyskwalifikowano, a następnie zrehabilitowano w piątkowej serii, tworzyli Lidio Andres Velez, Marilyde Paulino, Annabel Medina i Alexandre Ogando.

Stany Zjednoczone wraz z Trevorem Stewartem, Kendall Ellisem, Kaelyn Whitney i Vernonem Norwoodem musiały ugiąć się przed wściekłym atakiem Ogando, który pokonał ostatniego amerykańskiego zbawiciela setką.

Bardzo długą noc spędziły drużyny m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Dominikany, Niemiec i Hiszpanii. Jury apelacyjne orzekło dopiero o pierwszej w nocy w decyzji o zdyskwalifikowaniu dwóch pierwszych, którzy zostali ponownie przyjęci kosztem Niemiec i Hiszpanii, chociaż Niemcy, w przeciwieństwie do Hiszpanów, otrzymali miejsce w tej drugiej.

Wydarzenie, wprowadzone do programu lekkoatletycznego na Mistrzostwa Świata w sztafecie w Nassau 2017, daje zespołom prawo do wyboru własnej kolejności interwencji na czterech pozycjach, chociaż prawie wszystkie wybierają rozpoczęcie od jednego mężczyzny, kontynuowanie z dwiema kobietami i zakończenie z drugi sportowiec płci męskiej.

Stany Zjednoczone, wraz z Willem London, Alison Felix, Courteney Okolo i Michaelem Cherry, zdobyli swój pierwszy tytuł mistrza świata w Doha 2019 z rekordem świata, który obejmował (3:09.34).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *