Polska planuje zakup letniego domu Marii Curie w Paryżu

Premier Polski powiedział, że rząd otrzymał polecenie zakupu domu we Francji za 790 000 euro.

Dzisiaj 06:47

Polski rząd rozważa zakup letniego domu laureatki Nagrody Nobla Marie Curie, położonego na obrzeżach Saint Remy Les Sevrez w Paryżu.

Premier Polski Matteo Morawecki opublikował w poniedziałek w swoich mediach społecznościowych komunikat potwierdzający, że miejsce to jest „częścią historii Polski”.

Chociaż cena sprzedaży domu wynosi 790 000 euro, francuska gazeta „Le Parisian” wskazała, że ​​działka będzie wymagała remontu o wartości około 200 000 euro.

Jeśli rząd w końcu skonfiskuje majątek, będzie działał jako muzeum i ujawni osiągnięcia zarówno Curie, jak i jej męża, Pierre’a Curie, powiedział rzecznik polskiego wykonawcy Piot Mller.

Para mieszkała w domu od lata 1904 do 1906 roku, ale opuściła to miejsce po śmierci Piotra Curie, który był prowadzony powozem konnym.

Marie Curie otrzymała wraz z mężem Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki w 1903 roku, a osiem lat później Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie radu i polonu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *