Polska po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się do finału Pucharu Świata, a Szwecja odpadła

Polska jedzie na mundial i oczywiście Robert Lewandowski był kluczem do zdobycia biletu.

Niemiecki napastnik Bayernu Monachium strzelił gola z rzutu karnego w 50. minucie i poprowadził swój zespół do wtorkowego zwycięstwa 2:0 nad Szwecją w jednym z finałów europejskich eliminacji Kataru 2022.

Drugiego gola dla Polaków, którzy po raz drugi z rzędu zmierzą się w największej imprezie piłkarskiej, zdobył Piotr Zieliński.

To może być ostatnia szansa Lewandowskiego. 33-latek strzelił dla swojej reprezentacji 75 goli w 129 meczach.

Jeśli chodzi o weterana szwedzkiego napastnika Zlatana Ibrahimovicia, pewne jest, że nie zagra już więcej w Pucharze Świata.

Ibrahimovic (40 lat) nie czuł się całkiem dobrze po kontuzji ścięgna Achillesa i wszedł na boisko z ławki w 80. minucie, nie udało mu się jednak zdobyć gola, który umożliwiłby Szwecji zremisowanie kolejnego meczu play-off. W drodze do Rosji 2018 Szwecja pokonała Włochy w dwumeczu barażowym i zakwalifikowała się do kwalifikacji, ale tym razem Polska miała przewagę w dwumeczu i poszybowała w stronę zwycięstwa w Chorzowie.

Lewandowski pokazał swoje opanowanie, zamieniając rzut karny na rzut rożny po tym, jak wahał się przed biegiem. Jesper Carlstrom sfaulował wchodzącego na boisko w pierwszej połowie rezerwowego Grzegorza Krychowiaka.

Bramkę Zielińskiego strzelił przy współudziale szwedzkiego środkowego obrońcy Marcusa Danielssona, który słabo operował piłką i nie potrafił jej kontrolować. Zieliński pobiegł w kierunku bramki przeciwnika i pokonał bramkarza Robina Olsena.