Polska pod wodzą Lewandowskiego zna już drogę do Pucharu Europy

Polska pod wodzą Lewandowskiego zna już drogę do Pucharu Europy

Polska zmierzy się z Estonią Jak wynika z losowania przeprowadzonego przez Europejski Związek Piłki Nożnej, w półfinale eliminacji UEFA Euro 2024 w Niemczech Ukraina zmierzyła się z Bośnią i Hercegowiną. Jeśli drużyna Roberta Lewandowskiego wygra ten pierwszy mecz, zagra Finał ze zwycięzcą Walii-Finlandii. Zwycięzca drugiego meczu zmierzy się ze zwycięzcą Izraela i Islandii.

Jak wynika z losowania, które odbyło się w siedzibie UEFA w Nyonie (Szwajcaria), rozegranych zostanie sześć meczów półfinałowych 21 marca Krajami tymi będą: Gruzja-Luksemburg, Grecja-Kazachstan, Izrael-Islandia, Bośnia-Hercegowina-Ukraina, Polska-Estonia i Walia-Finlandia.

Sześć półfinałów: Gruzja – Luksemburg, Grecja – Kazachstan, Izrael – Islandia, Bośnia i Hercegowina – Ukraina, Polska – Estonia, Walia – Finlandia.

Finał zaplanowano na 26 marca. Zwycięzca meczu Polska-Estonia zagra ze zwycięzcą meczu Walia-Finlandia, który będzie gospodarzem, a zwycięzca meczu Bośnia i Hercegowina-Ukraina będzie gościć zwycięzcę meczu Izrael-Islandia. W drugim meczu finałowym ktokolwiek pokona u siebie Gruzję-Luksemburg, ze zwycięzcą z Grecji i Kazachstanu.

Trzej zwycięzcy uzupełnią grupę 24 uczestników W ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się 2 grudnia przyszłego roku w Hamburgu Od 14 czerwca do 14 lipca.

Trzy drogi

Procedura losowania podzieliła 12 drużyn na trzy tory: A (Polska, Walia, Finlandia i Estonia), B (Izrael, Islandia, Bośnia i Hercegowina oraz Ukraina) oraz C (Gruzja, Luksemburg, Grecja i Kazachstan). O ich wynikach w Lidze Narodów 2022–2023, które obejmowały losowanie mające na celu ustalenie miejsca narodu w finale.

Polska zmierzy się z kwalifikacjami jako faworyt do zwycięstwa, Choć zmierzą się z przeciwnikiem, z którym przegrali w swoim ostatnim meczu w 2012 roku, pokonując ich w siedmiu z poprzednich dziewięciu meczów, z których wszystkie miały charakter towarzyski.

Podopieczni Lewandowskiego po debiucie w 2008 roku nie zakwalifikowali się do mistrzostw Europy po raz piąty z rzędu i będą musieli zagrać w barażach, aby w 2016 roku we Francji spróbować dostać się do ćwierćfinału, co jest ich najlepszym wynikiem.

Jeśli pokonają w półfinale, niewykluczone, że Polacy spotkają się z Walią, drużyną, która będzie próbowała pokonać Finlandię, z którą nie przegrali od 2009 roku.

Ukraina, która rozegrała siedem meczów play-off, kontynuuje swój czwarty występ w Mistrzostwach Europy, po dotarciu do ćwierćfinału ostatniej edycji, która ze względu na epidemię odbyła się w 2021 roku i zajęciu drugiego miejsca w grupie C.

Zespół trenera Siergieja Rebrowa swój pierwszy sprawdzian rozegra z Bośnią i Hercegowiną, z którą zmierzyła się w ostatnich eliminacjach do Mistrzostw Świata po zwycięstwie i remisie. Pod okiem Savo Miloševicia bałkańska drużyna nigdy nie brała udziału w największych kontynentalnych rozgrywkach drużyn narodowych.

Powiązane wiadomości

O drugie miejsce w finale zagrają Izrael i Islandia po tym, jak spotkały się w Lidze Narodów Europy, gdzie ich mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Reprezentacja Grecji również znalazła się na liście kandydatów do spotkania z Kazachstanem, choć stanęła przed nimi dopiero po zdobyciu tytułu mistrza Europy w 2004 roku, a Luksemburg i Gruzja po raz pierwszy będą rywalizować jako zawodnicy w oficjalnym meczu w poszukiwaniu Drogi Finał C, a to było jedyne wyjście. Zespół, który nie musiał losować, aby określić składy i mecze.

Narysuj bębny

Bęben 1: Niemcy, Portugalia, Francja, Hiszpania, Belgia i Anglia.

Bęben 2: Węgry, Turcja, Rumunia, Dania, Albania i Austria.

Bęben 3: Holandia, Szkocja, Chorwacja, Słowenia, Słowacja i Czechy.

Bęben 4: Włochy, Serbia, Szwajcaria i trzej zwycięzcy kwalifikacji.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *