Polska podejrzewa, że ​​za ostatnimi cyberatakami na Ukrainie może stać Rosja

Zarejestrowałeś się pomyślnie
Kliknij link w wysłanej wiadomości e-mail

Międzynarodowy

Wszystkie wiadomości ze świata na jednym portalu informacyjnym. Śledź uważnie, co dzieje się w różnych częściach planety.

WARSZAWA (Sputnik) – Rosja może być zamieszana w ataki komputerowe na organizacje publiczne na Ukrainie – powiedział rzecznik ministra koordynacji polskich służb specjalnych Stanislav Zarin.

Strony internetowe kilku witryn rządowych na Ukrainie nie działały przez wiele godzin 14 stycznia po poważnym włamaniu. Jak wynika z raportu zamieszczonego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, wszystkie dane osobowe obywateli zostały przeniesione do sieci.

Ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że od czasu incydentu nie odnotowali żadnych wycieków danych, a większość witryn przywróciła swoją funkcjonalność.

„Przesłanie (…) było również napisane po polsku, ale są poważne błędy w tym, że tekst został napisany w niepolskim języku ojczystym” – powiedział Zarin, uważając, że jest to zgodne z linią polityczną. Rosja wobec krajów Europy Środkowej.

Według urzędnika Kreml stara się wywołać napięcie i rozpalić strukturę walki informacyjnej z Zachodem między Polską a Ukrainą.

W rezultacie pogorszyły się stosunki między Moskwą a Zachodem Konflikt na Ukrainie Krym powrócił do Rosji po referendum w marcu 2014 r., za którym głosowało ponad 96% wyborców.
Nawet na Zachodzie Oskarżony Rosja niejednokrotnie ingeruje w sprawy wewnętrzne innych krajów, zwłaszcza poprzez cyberataki.

Moskwa zaprzeczyła żadnemu z zarzutów, mówiąc, że nie ma dowodów i chce prowadzić dialog na temat cyberbezpieczeństwa.

Kod (obraz referencyjny) - Sputnik World, 1920, 01.14.2022

Unia Europejska (UE) potępiła cyberatak na oficjalne strony internetowe Ukrainy i planuje pomóc

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.