Polska pokonała Argentynę 27:26 w towarzyskim meczu w Legiono

Polska pokonała Argentynę 27:26 w towarzyskim meczu w Legiono

Artykuł sportowy, 27 grudnia (grudzień) – Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przygotowująca się do Mistrzostw Narodów Europy 2024 pokonała w środę 27:26 Argentynę w towarzyskim meczu, pierwszym z dwóch zaplanowanych na ten tydzień meczów w ramach Ligi Narodów Puchar Narodów Europy. Plac Legionowo.

Podopieczni Marcina Lewskiego, którzy we wtorek rozpoczęli zgrupowanie, mecz rozpoczęli nieśmiało, co wykorzystali Albicelestes i rozpoczęli w czołówce tabeli, prowadząc w 15. minucie wynikiem 5-10, a chwilę później wynik 8-12.

Polki zareagowały natychmiast i objęły prowadzenie 13:12, a na przerwę schodził z remisem 13:13.

W drugiej połowie Argentyńczycy utrzymali się w grze i ponownie objęli prowadzenie 20-21.

Lijewski dokonał zmian w składzie polskiej drużyny, która już w 54. minucie objęła prowadzenie z wynikiem 27-22. Pomimo czterech bramek straty Argentyna ponownie odpowiedziała, wykorzystując błędy Polaków i zbliżyła się do jednego gola. Udało im się nawet wyrównać, ale mecz zakończył się wynikiem 27:26 dla miejscowych.

Obie drużyny spotkają się ponownie w piątek, ponownie w Legiono.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 10-28 stycznia w Niemczech. Polska zmierzy się w pierwszej fazie grupowej z Norwegią w Berlinie 11 stycznia, Słowenią 13 stycznia, a Wyspami Owczymi 15 stycznia.

(c) Agencja EFE

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *