Polska pokonała Argentynę 27:26 w zaciętym meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przygotowująca się do Mistrzostw Europy w 2024 roku wypadła lepiej od swojej odpowiedniczki Argentyna Z wynikiem 27-26 w meczu towarzyskim, pierwszy z dwóch meczów zaplanowanych na ten tydzień na Stadionie Legionowo.

Polska w akcji

Podopieczni Marcina Lewskiego, którzy we wtorek rozpoczęli zgrupowanie, mecz rozpoczęli nieśmiało, co wykorzystali Albicelestisi i rozpoczęli na szczycie tabeli, prowadząc w 15. minucie wynikiem 5-10, a chwilę później wynik 8-12.

Polki zareagowały natychmiast i objęły prowadzenie 13:12, a do przerwy schodziły z remisem 13:13.

W drugiej połowie Argentyńczycy utrzymali się w grze i ponownie objęli prowadzenie 20-21.

ruchy

Lijewski dokonał zmian w składzie polskiej drużyny, która już w 54. minucie objęła prowadzenie z wynikiem 27-22. Pomimo straty czterech bramek Argentyna ponownie odpowiedziała, wykorzystując błędy Polaków i zbliżyła się do jednego gola. Udało im się nawet wyrównać, ale mecz zakończył się wynikiem 27:26 dla miejscowych.

Obie drużyny spotkają się ponownie w piątek, ponownie w Legiono.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 10-28 stycznia w Niemczech. Polska zmierzy się w pierwszej fazie grupowej z Norwegią w Berlinie 11 stycznia, Słowenią 13 stycznia, a Wyspami Owczymi 15 stycznia.