Polska pokonała Dominikanę 3-0. Kreole będą walczyć o pozycje od 5 do 8

W czwartek 15 lipca reprezentacja Polski zdominowała Dominikanę 3-0 (25-21, 25-11, 25-16), by zająć trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji grupy F Pucharu Świata. Siatkówka kobiet do lat 20 Organizowany przez Międzynarodową Federację Siatkówki.

Była to trzecia z rzędu porażka szóstki Dominikany, która teraz będzie walczyć o miejsca między piątym a ósmym.

W pierwszym secie Dominikanie zapowiadali się na zwycięstwo 21-18, ale Polacy zareagowali na zwycięstwo 7-0.

W drugiej zwycięzcy zaczęli wygrywać 4-0 i zawsze trzymali rytm meczu, z dobrym atakiem, świetną obroną i sympatycznym blokowaniem. Atak zwycięzców prowadziła Martina Żeniańska z 16 punktami, za nią Julia Orzol z 11 punktami i Sonia Stefaniak z ośmioma punktami.

W Dominikanie Flormarie Heredia zabłysnęła ośmioma punktami i zostawiła Rominę Cornelio i Geraldine Gonzalez z siedmioma.

Usprawiedliwienia po meczu

– Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz – powiedziała Sarah Cruz z Dominikany – Nie ułatwiliśmy Polsce w grupie A i zdobyliśmy kilka punktów.

„Pod koniec pierwszego seta nasza energia i duch zespołowy opadły. Nie mogliśmy tego znaleźć ponownie w drugim i trzecim secie. Przed kolejnymi meczami musimy walczyć bardziej jako drużyna w każdym punkcie i nie pozwolić nasze głowy łatwo opadają” – powiedział.

Gabriela Lindiewicz, sprzeciwia się Polsce: „Było ciężko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa, zwłaszcza, że ​​przegraliśmy dwa poprzednie mecze. Dominikana nie ułatwiła nam tego, szczególnie w grupie A, ale obroniliśmy się i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni wynik końcowy.”

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *