Polska pokonuje słabą Gruzję w szybkiej ścieżce

Hubert Hurkacz musiał wrócić z seta przeciwko Aleksandarowi Mitriveli z Gruzji (571) 6-7 (5) 6-3 6-1, aby zdobyć drugie zwycięstwo Polski w Pucharze ATP w grupie D. O tym, że rozstrzygnie mecz półfinałowy ostatniej rundy konfrontacji Polaków z Argentyńczykami w przypadku, gdy w poniedziałek wieczorem drużyna Ameryki Południowej pokona Grecję.

Zagrał bardzo dobrze w pierwszym secie i sprawy nie poszły zgodnie z planem, ale poprawiłem się w następnych dwóch setach i jestem zadowolony ze zwycięstwa.Powiedział panujący mistrz Miami Masters 1000.

Mimo rezygnacji z pierwszego seta Polacy kontrolowali jego serw po trafieniu 16 bezpośrednich serwów i nie tracąc żadnego break pointu przez cały mecz.

Pierwsze przejście przeszło przez jego rodaka Kamil Majsherzak, który zabłysnął po zaledwie dwóch nieudanych meczach w genialnym zwycięstwie 6:1 nad Gruzinem Aleksandrem Bakshi (974).

Ostatnie 3:0 dla Polaków zagrali Lako i Zieliński, którzy pokonali Bakshiego i Tekimaladze 6-7, 6-2, 10-6.