Polska: Polska odkłada na początek maja proces zatwierdzania Europejskiego Funduszu Pomocy

Polska: Polska odkłada na początek maja proces zatwierdzania Europejskiego Funduszu Pomocy

Madryt, 16 kwietnia. 2021 (Europa Press) –

Rząd RP odroczył do początku maja rozpoczęcie procesu certyfikacji europejskich funduszy pomocowych ze względu na trudności, jakie napotkał Dyrektor Wykonawczy Prezesa Rady Ministrów Matthews Murawiecki z uzyskaniem niezbędnego wsparcia po zatwierdzeniu planu, szacowanego na 750 miliardów euro.

Ta trudność w rozpoczęciu procesu – w zasadzie zaplanowana na wtorek – podkreśla narastające napięcie erozji rządu koalicyjnego w Polsce, którego mniejszy partner, partia Ministra Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, mniejszy partner, partia ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, jest przekonany, że pakiet ten ostatecznie pracy. Do kraju na pokrycie długów innych krajów.

Ten, który uważany jest za „de facto” przywódcę kraju, ostrzegał, że trójstronny rząd jest w poważnym niebezpieczeństwie, jeśli plan nie zostanie zatwierdzony, a Murawiecki zaznaczył, że nie jest „szczególnie zaniepokojony” procesem ratyfikacji. . ..

„Mamy bardzo dobrze przygotowane plany wyjścia z kryzysu i chcę zaprosić do udziału w nim wszystkie siły polityczne” – powiedział.

W rzeczywistości rzecznik polskiego rządu Piotr Muller stwierdził, że ratyfikacja nastąpi prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu, jak podała oficjalna polska agencja informacyjna PAP.

W każdym razie Polska jest jednym z dziesięciu krajów Unii Europejskiej, które nie zatwierdziły jeszcze funduszu, który wymaga jednomyślnej ratyfikacji przez wszystkie kraje bloku, aby go uruchomić.

Każde opóźnienie może utrudnić realizację kluczowych aspektów pakietu, takich jak emisja długu i bezpośrednia dystrybucja pomocy.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *