Polska.- Polski parlament debatuje nad ustawą zakazującą protestów popierających LGDPI

Warszawa, 28 października (DPA / PE) –

W pierwszym czytaniu ustawy w czwartek polski parlament debatował nad ustawą zakazującą protestów pro-LGTBI.

W przyszłości prawo stanowi, że zgromadzenie publiczne nie powinno mieć na celu „kwestionowania związku między mężczyzną a kobietą” ani „kampanii na rzecz przedłużenia małżeństw osób tej samej płci”.

Demonstracje nie promują adopcji dzieci przez pary homoseksualne lub „heteroseksualności innej niż orientacja seksualna”.

Po zebraniu wymaganych 14 000 podpisów projekt został przekazany przez działaczkę Fundacji Życie i Rodzina Gaja Codec. Przed debatą setki osób wyszły na ulice Warszawy, aby zaprotestować przeciwko ustawie.

W czwartkowe popołudnie około 300 osób zebrało się przed parlamentem z transparentami broniącymi, że „miłość nie zna płci”, jak podaje Gazeta Wyborcza.

Amnesty International wezwała prawodawców, aby nie popierali ustawy, ponieważ chcą ją „pokochać” i zdać sobie sprawę, że plan „ogranicza prawo ludzi do nienawiści, dyskryminacji i protestów. „Takie ograniczenia są niedopuszczalne” – powiedziała organizacja.

Wielu polityków z rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) otwarcie prowadziło kampanię przeciwko społeczności LGBTI, a prawie 100 miast i regionów ogłosiło się strefami „wolnymi od LGBTI”.

Większość z nich znajduje się na wschodzie i południu kraju, większość katolickich obszarów kraju została w niektórych przypadkach zmuszona do wycofania swojego statusu po zawieszeniu przez Komisję Europejską rozmów w sprawie finansowania regionalnego.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *