Polska ponownie otwiera restauracje, stadiony sportowe i kasyna

Ta treść została opublikowana w dniach 28 maja 2021 r. – 09:16

Kraków (Polska), 28 maja (EFE). Od piątku Polska znosi dalsze ograniczenia dla hoteli i ośrodków sportowych, otwierając restauracje, baseny, siłownie i inne obiekty rozrywkowe o ograniczonej pojemności, które wykluczają osoby, które zostały zaszczepione.

Polski rząd, zgodnie z planem ponownego otwarcia, który przedstawił miesiąc temu, zezwala restauracjom, basenom krytym, siłowniom, spa i kasynom na powrót do pracy w piątek.

Złagodzenie ograniczeń zdrowotnych przeciwko epidemii obejmuje otwarcie wszystkich obiektów hotelowych, takich jak solaria i restauracje, a nie tylko zapewnienie noclegu, pomimo konieczności zachowania pewnych środków bezpieczeństwa.

Pojemność wszystkich budynków i obiektów musi być ograniczona do 50%, aw przypadku restauracji należy zachować odległość półtora metra między stołami.

Klienci muszą wejść do restauracji z maską (noszenie jej na ulicy nie jest już obowiązkowe przez dwa tygodnie) i może ją zdjąć tylko na siedząco.

Kasyna i zakłady hazardowe również zostaną ponownie otwarte od piątku, z maksymalnie 1 klientem na 15 m kw. Ponadto w tego typu biznesie mogą odbywać się specjalne imprezy, takie jak wesela i networking, przy maksymalnej liczbie 50 gości.

Kryte baseny, siłownie, siłownie i obiekty sportowe również działają w ramach tego samego systemu opieki zdrowotnej: 50% zajętych basenów i 1 użytkownik na każde 15 metrów kwadratowych powierzchni budynku.

We wszystkich przypadkach osoby w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi nie są wliczane do ogólnej liczby użytkowników.

Oczekiwano, że otwarcia restauracji były takie, że niektóre sklepy zostały otwarte w środku nocy, kiedy ograniczenia już nie obowiązywały, a klienci czekali w kolejkach, aby świętować ponowne otwarcie.

Podobnie w tym tygodniu w całym kraju znów działają teatry, kina i sale koncertowe, co pozwala na zajęcie co najwyżej połowy miejsc.

Rząd zapowiedział również, ogłaszając kalendarz zniesienia ograniczeń nałożonych na branżę hotelarską, 5 czerwca zostanie oceniony rozwój epidemii i zadecyduje, czy działalność hotelarska zostanie zachowana, ponownie ograniczona, czy całkowicie uruchomiona.

Od początku epidemii w Polsce wykryto 2,87 mln zakażeń i 73 557 zgonów z powodu koronawirusa.

Tygodniowy wskaźnik nowych przypadków spadł o 732, a śmiertelność spadła o 74.

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 946 nowych infekcji i 117 zgonów z powodu COVID-19. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *