Polska ponownie otwiera restauracje, stadiony sportowe i kasyna

Ta treść została opublikowana w dniach 28 maja 2021 r. – 09:16

Kraków (Polska), 28 maja (EFE). Od piątku Polska znosi dalsze ograniczenia dla hoteli i ośrodków sportowych, otwierając restauracje, baseny, siłownie i inne obiekty rozrywkowe o ograniczonej pojemności, które wykluczają osoby, które zostały zaszczepione.

Polski rząd, zgodnie z planem ponownego otwarcia, który przedstawił miesiąc temu, zezwala restauracjom, basenom krytym, siłowniom, spa i kasynom na powrót do pracy w piątek.

Złagodzenie ograniczeń zdrowotnych przeciwko epidemii obejmuje otwarcie wszystkich obiektów hotelowych, takich jak solaria i restauracje, a nie tylko zapewnienie noclegu, pomimo konieczności zachowania pewnych środków bezpieczeństwa.

Pojemność wszystkich budynków i obiektów musi być ograniczona do 50%, aw przypadku restauracji należy zachować odległość półtora metra między stołami.

Klienci muszą wejść do restauracji z maską (noszenie jej na ulicy nie jest już obowiązkowe przez dwa tygodnie) i może ją zdjąć tylko na siedząco.

Kasyna i zakłady hazardowe również zostaną ponownie otwarte od piątku, z maksymalnie 1 klientem na 15 m kw. Ponadto w tego typu biznesie mogą odbywać się specjalne imprezy, takie jak wesela i networking, przy maksymalnej liczbie 50 gości.

Kryte baseny, siłownie, siłownie i obiekty sportowe również działają w ramach tego samego systemu opieki zdrowotnej: 50% zajętych basenów i 1 użytkownik na każde 15 metrów kwadratowych powierzchni budynku.

We wszystkich przypadkach osoby w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi nie są wliczane do ogólnej liczby użytkowników.

Oczekiwano, że otwarcia restauracji były takie, że niektóre sklepy zostały otwarte w środku nocy, kiedy ograniczenia już nie obowiązywały, a klienci czekali w kolejkach, aby świętować ponowne otwarcie.

Podobnie w tym tygodniu w całym kraju znów działają teatry, kina i sale koncertowe, co pozwala na zajęcie co najwyżej połowy miejsc.

Rząd zapowiedział również, ogłaszając kalendarz zniesienia ograniczeń nałożonych na branżę hotelarską, 5 czerwca zostanie oceniony rozwój epidemii i zadecyduje, czy działalność hotelarska zostanie zachowana, ponownie ograniczona, czy całkowicie uruchomiona.

Od początku epidemii w Polsce wykryto 2,87 mln zakażeń i 73 557 zgonów z powodu koronawirusa.

Tygodniowy wskaźnik nowych przypadków spadł o 732, a śmiertelność spadła o 74.

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 946 nowych infekcji i 117 zgonów z powodu COVID-19. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *