Polska potępia stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie aborcji

Rok po tym, jak polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dzieci niepełnosprawne, w tym prawo do urodzenia, mają te same prawa, Parlament Europejski przegłosował „potępienie” Polski i żądanie aborcji w kraju.

Około rok temu polski Trybunał Konstytucyjny uznał ustawę uznającą aborcję za niekonstytucyjną, uznając, że osoby niepełnosprawne mają takie same prawa jak inni: zwycięstwo tych, którzy bronią prawa do życia.

Po tym orzeczeniu jedynym legalnym powodem aborcji w Polsce był gwałt, który stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia matki.

Parlament Europejski (PE) powtórzył w czwartek 11 listopada w swoim oświadczeniu potępiającym decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego o prawie całkowitym zakazie aborcji.

PE postrzega to jako przykład „upolitycznienia” sądownictwa, „upadku systemowego” prawa i „nielegalności” polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Urodzone dzieci na pewno będą miały inne zdanie.

W wydanym w czwartek oświadczeniu posłowie wezwali prezydenta Andrzeja Dudę do zagwarantowania w swoim kraju bezpiecznej, legalnej i bezpłatnej aborcji „szybko i całkowicie”, argumentując, że decyzja podjęta 22 października 2020 r. zagraża życiu i zdrowiu. Kobiety są zagrożone.

Ta retoryka jest bardzo dziwna, ponieważ polskie prawo mówi o przyznaniu osobom niepełnosprawnym takich samych praw jak innym, w tym prawa do życia.

Zdaniem Parlamentu posłowie żałują, że obywatele polscy są zmuszani do „niebezpiecznych” aborcji, wyjazdów za granicę lub ciąży wbrew swojej woli, nawet jeśli płód ma poważną lub zagrażającą życiu wadę. Tekst.

Posłowie wezwali państwa członkowskie do współpracy i ułatwienia transgranicznego dostępu do innych krajowych organizacji zdrowia, aby umożliwić polskim kobietom skorzystanie z bezpłatnej i bezpiecznej aborcji.

„We wrześniu ubiegłego roku 30-letnia Polka zmarła z powodu wstrząsu septycznego, ponieważ lekarze odmówili przeprowadzenia aborcji ratującej życie, ale zamiast tego postanowili poczekać na śmierć płodu ze względu na ograniczenia w legalnej aborcji w Polsce”.

Ukrywanie prawdy to metoda często stosowana przez zwolenników kultury śmierci. Z drugiej strony, jak przypominają lekarze w komunikacie z Dublina, bezpośrednia aborcja nie jest klinicznie konieczna, aby uratować życie kobiety.

To groźne i obrzydliwe oświadczenie ma tylko jeden cel: stworzyć nowe podstawy do denuncjacji Polski i stosowania taktyk nacisku, takich jak zawieszenie dotacji europejskich. Módlmy się do Boga, aby Polska dalej postępowała na tej ratującej życie ścieżce.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *